Chemik - Flota 3:1 (2:0)

Po drugim zwycięstwie w sezonie bydgoscy piłkarze zajmują trzecie miejsce w III lidze
"Ostatni mecz kawalera" - transparent z takim hasłem mogli zauważyć kibice goszczący w sobotnie popołudnie przy ul. Glinki. To przyjaciele Maciej Śmiglewskiego ogłosili, że w piątek obrońca Chemika wstąpi w związek małżeński z Joanną Pietrzak. Po zwycięskim meczu koledzy z drużyny rzucali piłkarza w powietrze. Zanim jednak wybuchła końcowa radość, były gole. Pierwszy mógł paść dla gospodarzy już w szóstej minucie, gdy niezwykle aktywny, szybki i z meczu na mecz pewniejszy siebie Damian Świerblewski, wrzucał piłkę w pole karne wzdłuż linii bramkowej. Po rękach bramkarza Sergiusza Prusaka piłka trafiła do 19-letniego Pawła Olszewskiego, ale ten nie zdołał trafić w piłkę. Po niecałych pięciu minutach z rzutu wolnego piłkę uderzał Adam Kardasz. Mocny strzał tak niefortunnie próbował wybić Marcin Bochen, że piętą skierował piłkę do bramki. W 35. minucie Chemik przeprowadził efektowną kontrę. Włodzimierz Korecki "wypuścił" do przodu Świerblewskiego, który wygrał pojedynek biegowy ze starszym od siebie o 20 lat Andrzejem Miązkiem i pokonał także Prusaka. Dwie minuty po przerwie najlepszy wśród gości Krzysztof Mikuła trafił w poprzeczkę wykonując rzut wolny z 20 metrów. Chwilę później znów Świerblewski minął Miązka, ale Prusak był we właściwym miejscu. Nie miał już jednak zbyt wiele do powiedzenia, gdy w 59. minucie Świerblewski po raz kolejny uciekł obrońcom i popisał się pięknym strzałem w długi róg.

Po 12. minutach goście zdobyli honorowego gola (Mikuła), bo Jacek Szpejna wybił piłkę płasko wprost pod nogi nadbiegającego napastnika rywali. Przewagę zyskiwali gości, którzy coraz częściej atakowali bramkę Chemika. - Naszym błędem było to, że w drugiej połowie przy prowadzeniu 2:0 pomocnicy cofali się za głęboko. Schodzili tak, że tworzyli prawie jedną linię z obrońcami. Takie zachowanie musimy wyeliminować. Będziemy nad tym na pewno pracowali - oceniał swych zawodników trener bydgoszczan Piotr Gruszka.