ATENY 2004. Awans Macieja Grabowskiego

Do czołowej dziesiątki awansował Maciej Grabowski w Laserze. Nadal daleko w tyle są Marcin Czajkowski i Krzysztof Kierkowski w klasie 49er
Po fatalnych dwóch dniach (wtorek, środa), podczas których dwukrotnie zostali zdyskwalifikowani, Marcin Czajkowski i Krzysztof Kierkowski (YKP Gdynia) zaczynają pływać lepiej. Nie ma to jednak przełożenia na ich miejsce w klasyfikacji generalnej. We wczorajszych wyścigach zajmowali 11. i 10. pozycję, w ostatnim znowu spisali się słabo, zajmując 18. miejsce. W "generalce" nadal wyprzedzają tylko reprezentantów Indii Malava Shroffa i Sumeeta Patela (startuje 19 załóg). Polacy po odrzutce mają 121 punktów karnych, Hindusi 143. Prowadzą mistrzowie świata - Hiszpanie Iker Martinez i Xavier Fernandez (47 punktów) przed Ukraińcami Rodionem Luką i Grigorijem Leonczukiem (47), zawodnikami USA Timem Wadlow i Pete Spauldingiem (50).

Bez rewelacji pływał Maciej Grabowski (SKŻ Hestia Sopot), który finiszował na 10. miejscu. Po tym wyścigu Polak awansował na 9. miejsce (91 punktów) w klasyfikacji ogólnej. W tej konkurencji na czele jest fenomenalny, kilkakrotny mistrz świata Brazylijczyk Robert Scheidt (46), drugi Andreas Geritzer z Austrii (54), trzeci Paul Goodison z Wielkiej Brytanii (57). W klasie Laser zakończenie rywalizacji w poniedziałek.