Piłka nożna: gra okręgówka

W środę zostanie rozegrana druga kolejka spotkań w częstochowskiej lidze okręgowej. Najciekawiej zapowiada się pojedynek pomiędzy Jurą Niegowa a Zielonymi Żarki.
Działacze zarówno jednej, jak i drugiej drużyny w przedsezonowych wypowiedziach nie ukrywali, że głównym celem, jaki postawiono przed piłkarzami, będzie walka o awans do grona czwartoligowców. W inauguracyjnej kolejce piłkarze z Niegowej i Żarek mogli cieszyć się z kompletu punktów. Jura wygrała na wyjeździe 3:0 ze Zniczem Kłobuck, a Zieloni u siebie pokonali 4:0 Unię Kalety.

- Nikogo nie lekceważymy - mówi trener Jury Jan Gromada. - Będzie to mecz prawdy, który pokaże, w jakiej dyspozycji znajdują się obecnie te dwie drużyny. Ja jestem pełen optymizmu. Gramy u siebie i liczę na komplet punktów.

- Szanujemy rywala, ale także znamy swoją wartość - mówi piłkarz i działacz Zielonych Piotr Wysocki. - Nie boimy się tego spotkania. Także walczyć będziemy o trzy punkty.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.

W pozostałych spotkaniach zagrają:

Pilica Koniecpol - LKS Babienica, Pogoń Blachownia - Olimpia Truskolasy, Jedność Boronów - Junior Szarlejka, MLKS Woźniki - Warta Kamieńskie Młyny, Orzeł Kiedrzyn - Lot Konopiska, Unia Kalety - Victoria Częstochowa, Warta Mstów - Znicz Kłobuck. Mecze o godz. 17.