Sukcesy na kortach

Znakomicie zaprezentowali się tenisiści Returnu Radom w ogólnopolskich turniejach z cyklu Super Seria. Weronika Domagała wygrała zawody młodzików w Radomiu, natomiast Michał Jasiński był drugi wśród skrzatów w Lublinie
Turnieje "Super Seria" są najwyżej klasyfikowanymi zawodami w Polsce. Stąd prestiż i mocna obsada w takich imprezach.

Rozgrywany na kortach RTT Radom turniej zdominowała Weronika Domagała. Rozstawiona z "dwójką", radomianka zwyciężyła zarówno w singlu, jak i w deblu. W grze pojedynczej pokonała kolejno: Monikę Jaczewską (DeSki Warszawa) 6:0, 6:1, Magdalenę Jeziorską (MKT Łódź) 6:4, 6:1, Joannę Sadowską (Start Wisła Toruń) 6:3, 6:1 i w finale Edytę Ciepluchę (AZS Łódź) 6:3, 6:1. W grze podwójnej Domagała występowała w parze z Mają Kazimieruk (Warta Poznań). Debel radomsko-poznański wygrał z: Karoliną Wędzonką i Nelą Molgą (obie Return Radom) 6:2, 6:1, Edytą Ciepluchą i Magdaleną Jezierską 6:4, 6:3 oraz Magdaleną Herszfeld (Warszawianka Warszawa) i Karoliną Kotallą (Nafta Zielona Góra) 6:4, 6:3.

Domagała zajmuje ósme miejsce wśród młodziczek na liście klasyfikacyjnej Polskiego Związku Tenisowego.

W Lublinie natomiast, Jasiński startował w turnieju skrzatów o puchar Banku Pocztowego, pod patronatem Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego. W singlu, tenisista Returnu dopiero w finale uległ Adamowi Laakelowi (Tie-Break Warszawa) 2:6, 0:6. Wcześniej zwyciężył Zbyszka Siekierczaka 6:0, 6:0, Michała Kobierskiego (4 Heand Lublin) 6:0, 6:0, Dawida Kotwicę (MKT Stalowa Wola) 7:5, 7:5 i Krzysztofa Bartosiewicza (Tie-Break Warszawa) 6:3, 6:2.

W grze podwójnej, Jasiński występował w parze z Royem Brandysem z RTT Radom. Nasi chłopcy po zaciętej walce finałowej przegrali z duetem Laakel, Bartosiewicz 5:7, 2:6. W półfinale pokonali natomiast parę Pudyszewski (Arka Gdynia), Szpara (Piast Gliwice) 6:3, 6:2.

Dzięki ostatnim, znakomitym występom w turniejach ogólnopolskich, Roy Brandys i Michał Jasiński mają duże szanse na występ w zawodach supermasters w Gdyni, gdzie spotka się ośmiu najlepszych skrzatów w naszym kraju. Brandys jest siódmy, a Jasiński dziewiąty liście PZT.