IV LIGA - Grupa zachodnia

W pierwszej kolejce nie było niespodzianek, a pierwszym liderem został Dalin Myślenice. Drużyna Kazimierza Kmiecika rozgromiła na wyjeździe Puszczę 3:0. Spotkanie Orzeł Piaski Wielkie z Pogonią Miechów przełożono.

Bolesław Bukowno gościł sąsiada zza miedzy - MKS Trzebinię, z którą w poprzednim sezonie przegrał oba mecze. Padający deszcz był głównym wrogiem piłkarzy, którzy mieli problemy z opanowaniem śliskiej piłki. W pierwszej połowie bramkarze byli praktycznie bez pracy. Gra toczyła się przede wszystkim w środku pola. W bramce gospodarzy zadebiutował Grzegorz Dudek, który do niedawna bronił barw MKS-u. Nowy bramkarz Bolesławia zastąpił Krzysztofa Blachę, który odszedł do Kolejarza Katowice.

Dopiero po zmianie stron kibice oglądali ciekawą grę obu zespołów. W 66. min na listę strzelców wpisał się Dariusz Boś, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z rzutu wolnego Tomasza Kulawika i głową umieścił futbolówkę w bramce Macieja Budki. Była to najpiękniejsza bramka w meczu na stadionie przy ul. Niepodległości. Kibiców gospodarzy siedem minut później uciszył Szymon Jędrzejczyk. Wykorzystał podbramkowe zamieszanie i końcówką buta skierował piłkę do siatki. Nadzieja na strzelenie gola i wygranie pojedynku przez podopiecznych trenera Kulawika zgasła na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania, kiedy to Tomasz Kopiec wykorzystał prezent od przeciwnika - dostał piłkę prosto pod nogi - i w sytuacji sam na sam pokonał Dudka.

Niewiele czasu pozostało gospodarzom do wyrównania. Na nieszczęście podopiecznych Mariana Gintera w ostatniej sekundzie meczu bramkarz Trzebini, po strzale piłkarza Bukowna, wybił piłkę przed siebie, pod nogi grającego trenera miejscowych. Były kapitan Wisły strzałem z szesnastu metrów - ku radości kibiców - wyrównał.

- Walczyliśmy do końca, chcieliśmy przynajmniej zremisować. Daliśmy w prezencie drugą bramkę. Staraliśmy się wyrównać i tak się stało. Cieszymy się z jednego punktu - powiedział po meczu Tomasz Kulawik.

Strzelcy bramek

Bolesław: Boś (66.), T. Kulawik ( 90.).

MKS: Jędrzejczyk (73.), Kopiec (80.).

Składy

Bukowno: Dudek - A. Durzyński Ż, Szczepanowski, Kwiecień Ż, Bieda (45. Czech), T. Szczepanik, Boś, S. Kulawik Ż, T. Kulawik, Szatan Ż (73. P. Szczepanik), Szczypciak.

MKS: Budka - Dąbek Ż, Lickiewicz, Bartuś, Klimek (65. Dziedzic), M. Durzyński, Witkowski, Jędrzejczyk Ż (89. Pieprzyca), Tanistra Ż (70. Augustynek), Kopiec, Rolka.

Sędziował: Tomasz Pilarski z Tarnowa. Widzów: 150.

Pozostałe mecze

Alwernia - Cracovia II 3:1 (2:0), bramki: Pawela (7. karny), Palka (19.), Stolarz (81.)- Alwernia; (Podsiadło 77. karny)-Cracovia II; Skawa Wadowice - Garbarnia Kraków 1:1 (0:1), bramki: Praciak (65.) -Skawa; Lipecki (2.) -Garbarnia; Fablok Chrzanów - Clepardia Kraków 2:0 (2:0), bramki: Smoleń (9., 29.), Karpaty Siepraw - Garbarz Zembrzyce 2:2 (0:1), bramki: Przała (80. karny), Włodarczyk (83.) - Karpaty; Świerkosz (9., 79.) - Garbarz; Słomniczanka - Proszowianka 1:3; Puszcza Niepołomice - Dalin Myślenice 0:3 (0:2) bramki: Skiba (20.), Kański (35.), Piszczek (60.).