Słaby występ torunian w finale IMP

Wiesław Jaguś i Piotr Protasiewicz nawet nie otarli się o podium w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski. Złoty medal i czapkę Kadyrowa zgarnął faworyt gospodarzy Grzegorz Walasek

Obaj torunianie byli tylko tłem dla najlepszych zawodników imprezy. Wiesław Jaguś - jeden z faworytów finału - najwyraźniej był zmęczony długą drogą z Vojens (choć startujący także w Danii Tomasz Chrzanowski spisał się dużo lepiej). Krajowy lider Apatora/Adriany fatalnie startował, miał także wolny motocykl, który nie pozwalał mu zwojować cokolwiek na dystansie. Jedyne drugie miejsce w zawodach wywalczył w XVII wyścigu pokonując Marcina Rempałę i Tomasza Jędrzejaka.

Protasiewicz spisywał się nieco lepiej, ale z pewnością daleko od swoich oczekiwań. On także kiepsko radził sobie z nawierzchnią częstochowskiego toru. Szanse na podium stracił już po trzecim swoim starcie, gdy zdefektował na ostatnim miejscu.

Mistrzostwo Polski zdobył Walasek, który w pojedynkę ukończył bieg dodatkowy, bo jego rywal Jarosław Hampel upadł już na drugim łuku. Brąz przypadł obrońcy tytułu Rune Holcie. Przypadł trochę szczęśliwie, bo gdyby nie defekt na ostatnim wirażu rewelacyjnie jeżdżącego w Częstochowie Roberta Kościechy, to właśnie wychowanek Apatora/Adriany stanąłby na podium.

Bez medalu musiał się obejść najbardziej utytułowany z polskich żużlowców Tomasz Gollob. Tarnowianin także miał pecha - z powodu awarii motocykla nie ukończył swojego pierwszego wyścigu.