Zbigniew Żukowski i Daniel Pliński mistrzami Polski w siatkówce plażowej

Żukowski po raz czwarty, a Pliński po raz trzeci stanęli na najwyższym stopniu podium mistrzostw Polski. Pierwszy raz razem
W ubiegłym roku Pliński zdobył złoty medal w parze z Damianem Lisieckim. Od tego sezonu gra z jednym z najbardziej utytułowanych polskich siatkarzy Zbigniewem Żukowskim. Choć obaj przypisani są do śląskich miast: Kędzierzyna-Koźla (Żukowski) i Jastrzębia Zdrój (Pliński), w finałowym turnieju reprezentowali gminę Rewal. Tak się złożyło, że ich rywale w walce o złoto, warszawianie Piotr Głogowski i Norbert Okuń, też startowali w barwach Rewala. W finale doszło więc do swego rodzaju derby.

Choć wynik mówi co innego, to jednak spotkanie przebiegało pod dyktando Plińskiego i Żukowskiego. Pierwszy świetnie blokował, drugi bardzo umiejętnie bronił w polu i skutecznie atakował. Ślązacy w obu partiach dość szybko obejmowali prowadzenie i potem spokojnie grali punkt za punkt.

- W tym duecie chcemy przetrwać cztery lata - deklaruje Pliński. - Marzy nam się występ na kolejnej olimpiadzie w Pekinie.

Mecz o brąz dostarczył więcej emocji. Spotkania wygrała para Dariusz Parkitny - Emil Siewiorek (Dąbrowa Górnicza), która choć przegrała pierwszego seta z duetem Radosław Bałabański (Olsztyn) - Robert Wykowski (Warszawa), to w dwóch kolejnych była lepsza.

Wyniki

Mecz o III miejsce: Dariusz Parkitny/Emil Siewiorek - Radosław Bałabański/Robert Wykowski 2:1 (18:21, 21:17, 19:17). Finał: Zbigniew Żukowski/Daniel Pliński - Piotr Głogowski/Norbert Okuń 2:0 (21:18, 21:18).