Wyniki piłkarskiej IV ligi

W pierwszej kolejce najwyższe zwycięstwa odniosły Burza Gręboszów i Skalnik Gracze, potwierdzając tym samym, że będą należeć do ligowej czołówki

Beniaminek z Gręboszowa przed sezonem został poważnie wzmocniony głównie zawodnikami z MKS Kluczbork. Na inaugurację pokonał u siebie OKS Olesno aż 5:0, prezentując grę na wysokim poziomie. Podopieczni Grzegorza Świerczka nie mieli nic do powiedzenia w tym meczu, już do przerwy przegrywając 0:2. Za zespołem z Gręboszowa w tabeli plasuje się główny faworyt ligi - Skalnik Gracze, który pokonał Śląsk Łubniany 4:1, choć do przerwy przegrywał 0:1.

Spadkowicz z III ligi Swornica Czarnowąsy przywiozła trzy punkty z Branic, gdzie po emocjonującym spotkaniu pokonała miejscowego Orła 3:2. Zespół z Branic był jedynym beniaminkiem, który nie wygrał w pierwszej kolejce. Na własną korzyść swoje mecze rozstrzygały bowiem obok Burzy zespoły Sparty Paczków i Motoru Praszka.

Wyniki I kolejki IV ligi

KS Ozimek - Skalnik Tarnów Opolski 0:1, Burza Gręboszów - OKS Olesno 5:0, Motor Praszka - Hetman Byczyna 2:1, Skalnik Gracze - Ślask Łubniany 4:1, Sparta Paczków - Ko-Ko Starościn 1:0, Orzeł Branice - Swornica Czarnowąsy 2:3, MKS Gogolin - Polonia Nysa 0:0, Start Namysłów - Unia Krapkowice 0:0, Victoria Cisek - MKS Kluczbork 3:1.