Wyniki Polaków w niedzielę

Siatkówka

Polska wygrała z Serbią 3:0 (25:21, 25:17, 25:16) w pierwszym meczu grupy A.

Pływanie

Otylia Jędrzejczak wygrała wyścig eliminacyjny na 400 m st. dowolnym (4.07,11 min, rekord Polski) i z drugim czasem awansowała do finału, w którym wywalczyła SREBRNY MEDAL (4.05,84 min). W finale na 100 m st. motylkowym zdobyła SREBRNY MEDAL (57,84 s).

Łukasz Drzewiński zajął szóste miejsce w swoim wyścigu eliminacyjnym na 200 m st. dowolnym (1.51,90 min) i odpadł z rywalizacji (30. czas eliminacji).

Adam Mania zajął siódme miejsce w wyścigu eliminacyjnym na 100 m st. grzbietowym (56,20 s) i odpadł (23. czas eliminacji).

Wioślarstwo

Czwórka podwójna (Adam Bronikowski/Marek Kolbowicz/Sławomir Kruszkowski/Adam Korol) wygrała swój bieg eliminacyjny (5.41,98 min) i awansowała do półfinału.

Dwójka podwójna wagi lekkiej (Tomasz Kucharski/Robert Sycz) zajęła drugie miejsce w swoim biegu eliminacyjnym (6.21,45 min) i wystąpi w repesażach.

Dwójka podwójna wagi lekkiej (Magdalena Kemnitz/Ilona Mokronowska) zajęła drugie miejsce w biegu eliminacyjnym (6.51,46 min) i wystąpi w repesażach.

Ósemka (Bogdan Zalewski/Piotr Buchalski/Rafał Hejmej/Dariusz Nowak/Mikołaj Burda/Wojciech Gutorski/Sebastian Kosiorek/Michał Stawowski/Daniel Trojanowski) zajęła piąte (ostatnie) miejsce w biegu eliminacyjnym (5.30,08 min) i wystąpi w repesażu.

Łucznictwo

Małgorzata Sobieraj w 1/32 finału pokonała Thin Thin Khaing (Myanmar) 151:151, dogrywka 26:26, dokładniejszym dodatkowym strzałem. Justyna Mospinek pokonała Maydenię Sarduy (Kuba) 162:145, a Iwona Marcinkiewicz - Yukari Kawasaki (Japonia) 119:106.

Żeglarstwo

Mateusz Kusznierewicz był szósty w trzecim i czwarty w czwartym wyścigu klasy Finn i zajmuje pierwsze miejsce.

Przemysław Miarczyński był czwarty w pierwszym oraz pierwszy w drugim wyścigu klasy Mistral. Po dwóch jest na pierwszym miejscu razem z Portugalczykiem Joao Rodriguesem.

Zofia Klepacka była ósma w pierwszym i druga w drugim wyścigu klasy Mistral. W sumie jest czwarta, z tą samą liczbą punktów co rzecia Barbara Kendall (Nowa Zelandia).

Maciej Grabowski był ósmy w pierwszym i 23. w drugim wyścigu w klasie Laser. W klasyfikacji jest 12.

Tomasz Stańczyk i Tomasz Jakubiak zajęli 25. miejsce w trzecim i drugie w czwartym wyścigu klasy 470. Po czterech wyścigach są na 17. miejscu.

Monika Bronicka zajęła 16. miejsce w pierwszym i 19. w drugim wyścigu klasy Europa. Łącznie jest 18.

Badminton

Debel Robert Mateusiak i Michał Łogosz wygrał w 1/16 finału z Indonezyjczkami Sigitem Budiarto i Tri Kusharjanto 15:11, 3:15, 15:8.

W singlu Przemysław Wacha w 1/32 finału przegrał z Choongiem Hangiem Wongiem (Malezja) 1:15, 5:15.

Kolarstwo

Małgorzata Wysocka zajęła 27. miejsce w wyścigu ze startu wspólnego (czas 3:25.42 godz., 1.18 min straty do zwyciężczyni). Bogusława Matusiak była 42. (3:31.55, 07.31 straty).

Jeździectwo

Andrzej Pasek na koniu Dekalog uzyskał wynik 60,40 w pierwszym dniu ujeżdżenia w ramach WKKW i zajmuje 19 miejsce (na 37 sklasyfikowanych). Pozostali dwaj Polacy wystartują w tej konkurencji jutro.

Tenis stołowy

Tomasz Krzeszewski przegrał w II rundzie singla z Niemcem Joergiem Rosskopfem 1:4 (+6, -8, -7, -15, -11).

Tenis

Debel Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski odpadł w I rundzie debla po porażce z Rogerem Federerem i Yvesem Allegro (Szwajcaria) 3:6, 2:6.