Płock czeka na Strong Manów

Już 5 września na nadwiślańskiej plaży będą prężyć muskuły najsilniejsi ludzie świata. Wszystko za sprawą Mistrzostw Świata Par, które rozegrane zostaną w Płocku. Polskę będą reprezentować Mariusz Pudzianowski i Jarosław Dymek, broniący zresztą mistrzowskiego tytułu
Siłacze będą rywalizować w ośmiu konkurencjach, które podzielone zostaną na dwa bloki. Wszystkie gwarantują mnóstwo emocji. A będą to: schody równoległe, załadunek kul, łączona (wrzucanie worków na podest, przenoszenie tarczy, yoke), wyciskanie belki w parach, martwy ciąg, noszenie lektyki, uchwyt Herkulesa oraz przetaczanie "malucha". Przerwę między sesjami wypełni koncert gwiazdy, którą będzie lubiany w Płocku trójmiejski zespół Kowalski. Pięćdziesięciominutową relację z zawodów będzie można także obejrzeć w TVN (9 października).

Kto przyjedzie do Płocka? W sumie 16 zawodników z ośmiu krajów. Gospodarzami będą obrońcy tytułu Mariusz Pudzianowski i Jarosław Dymek. Z Finlandii przyjadą Juha Rasanen i Tomi Lotta, ze Szwecji Benny Wennberg i Anders Johansson, z Anglii Mark Felix i Eddie Elwoods, z Litwy Zydrunas Savitzkas i Vilius Petrauskas, z Łotwy Raimondas Bergmanis i Agris Kazelniks, z Niemiec Heinz Ollesch i Franz Beil. Stawkę uzupełniają Amerykanie Mark Philippi i Karl Gillingham.

W "Gazecie" zaprezentujemy wszystkich zawodników. Rozpoczynamy od Anglika Marka Felixa.

Organizatorami mistrzostw są Strong Man spółka z o.o. i Kombinat Artystyczny

Mark Felix

Wzrost - 185 cm Waga - 144 kg Wiek - 40 latBiceps - 54 cm Obwód klatki piersiowej - 138 cmUdo - 77 cm

Rekordy życiowe

Martwy ciąg - 405 kg Przysiad - 350 kg Wyciskanie - 270 kg