Motocyklowa reprezentacja Polski rozpoczęła zgrupowanie w Miedzianej Górze

Tygodniowe zgrupowanie rozpoczęła w Miedzianej Górze motocyklowa reprezentacja Polski przygotowująca się do wrześniowej Sześciodniówki, czyli drużynowych mistrzostw świata w rajdach enduro, która rozegrana zostanie na podkieleckich trasach
W dziesięcioosobowej kadrze trenera Macieja Wróbla jest dwóch kielczan: Michał Szuster z KTM Novi Kielce oraz jeżdżący w barwach Red Grodków Łukasz Bartos. Wczoraj do polskiej ekipy dołączył także Szwed Peter Berglund, znany w światku enduro szkoleniowiec. - To fachowiec najwyższej klasy. Już kilka tygodni temu pracował z naszymi zawodnikami na zgrupowaniu w Szczyrku - powiedział Marek Sikora, przewodniczący komitetu organizacyjnego Sześciodniówki.

Do najważniejszej imprezy w rajdach enduro na świecie pozostał zaledwie miesiąc. Dokładnie 12 września przed urzędem wojewódzkim ponad pół tysiąca motocyklistów stanie do startu honorowego, a następnego dnia rano w Miedzianej Górze rozpocznie zmagania w Sześciodniówce. - Właśnie definitywnie ustaliliśmy trasy rywalizacji - stwierdził Mirosław Malec, dyrektor zawodów.