Polonia zagra w sparing w Hanowerze

Wykorzystując przerwę w rozgrywkach ligowych, w sobotę Polonia rozegra mecz towarzyski. Nie z byle kim - rywalem "Czarnych Koszul" będzie Hannover 96
Dla Hannoveru będzie to oficjalne otwarcie sezonu. Mecz odbędzie się z okazji lokalnego święta. Z tego powodu Hannover przeniósł najbliższy mecz ligowy z Borussią Dortmund (Polonia nie musi tego robić, bo w Polsce właśnie trwa przerwa w rozgrywkach).

W ostatnich rozgrywkach Bundesligi Hannover 96 zajął 14. miejsce. W tym sezonie raczej również będzie bronił się przed spadkiem. W sobotnim spotkaniu pierwszej kolejki przegrał z Bayerem Leverkusen 1:2. W drużynie z Hanoweru występuje były zawodnik Zagłębia Lubin Dariusz Żuraw. Najbardziej znanym piłkarzem jest Michael Tarnat, występujący kiedyś w Bayernie Monachium i Manchesterze City.

Dwukrotnie w ostatnim roku na testach w tym klubie przebywał obrońca Polonii Marcin Kuś. Podczas pierwszego pobytu nabawił się ciężkiej kontuzji, po której pauzował przez sześć miesięcy. Drugi raz wychowanek "Czarnych Koszul" wyjechał do Niemiec w lutym tego roku - już po to, aby ustalić warunki ewentualnego kontraktu. Hannover zaproponował mu jednak umowę, której piłkarz nie zaakceptował. Kuś nie wyjedzie tym razem z Polonią do Hanoweru. Został odsunięty do drugiej drużyny i w sobotę zagra na Konwiktorskiej przeciw Narwi Ostrołęka.

Skąd Polonia, która w czasie letnich przygotowań - oprócz meczu z drugoligowymi ukraińskim Karpatami Lwów - grała sparingi z drużynami polskich niższych lig, otrzymała nagle atrakcyjną propozycję z Hannoveru (tym bardziej wygodną dla klubu z Konwiktorską, że koszty wyjazdu pokrywają Niemcy)? Prawdopodobnie Polonii pomagał w zorganizowaniu tego meczu działający w Niemczech menedżer Andrzej Grajewski, który jeszcze niedawno był głównym sponsorem Widzewa Łódź. Polonia ma w swojej kadrze dwóch zawodników, których właścicielem kart był właśnie Grajewski. To Marcin Drajer i Adam Cichon.Kup krzesełko

Stowarzyszenie na rzecz Modernizacji Stadionu Polonii przeprowadza akcję wykupu krzesełek na trybunę kamienną, której budowa właśnie dobiega końca. Każdy chętny może tego dokonać, wpłacając pieniądze w sekretariacie klubowym lub na konto Pekao SA XIV O/Warszawa 19 1240 1079 1111 0000 0197 4403. Wykup wiąże się z otrzymaniem certyfikatu na krzesełko oraz umieszczeniem nazwiska ofiarodawcy na specjalnej tablicy przy wejściu na nową trybunę.