Inauguracja IV ligi piłki nożnej

Pilica Białobrzegi i Szydłowianka Szydłowiec na dobre zadomowiły się już w IV lidze. Do grona czwartoligowców dołączył teraz KS Warka. Przed sezonem cała trójka prezentowała się solidnie, a dziś rozpoczyna boje o ligowe punkty


SZYDŁOWIANKA SZYDŁOWIEC

"Niebiescy" od dłuższego czasu mają ustabilizowany skład i przed startem rozgrywek dochodzi do niewielkich jedynie jego korekt. Nie inaczej jest i tym razem. Patrząc jednak na ruchy kadrowe, widać wyraźnie, że Szydłowianka o wiele więcej zyskała niż straciła. Zespół opuścił jedynie bramkarz Paweł Szewczyk, a klubowi działacze postarali się o solidne wzmocnienia. W barwach Szydłowianki wystąpią niedawni trzecioligowcy: Artur Koniarczyk (Radomiak) i Norbert Okólski (Mazowsze Grójec). W ostatniej chwili udało się też potwierdzić do drużyny Kamila Janasa (Radomiak) i Piotra Różańskiego (Pilica Białobrzegi). - Ale nie tylko dlatego myślimy o górnej połówce tabeli - przekonuje wiceprezes klubu Marek Kopacz. - Skład mamy na tyle stabilny, że przede wszystkim chcemy uniknąć horroru, jaki stał się naszym udziałem w minionym sezonie, kiedy to w nasze oczy zajrzało widmo spadku.

W pierwszym meczu rozgrywek Szydłowianka zmierzy się na wyjeździe ze Żbikiem Nasielsk.

Kadra zespołu, bramkarze: Jakub Domagała, Piotr Przepiórka, obrońcy: Sebastian Jakubczyk, Grzegorz Kowalski, Łukasz Nowacki, Dariusz Nowak, Mariusz Siudek, Piotr Sochacki, Jacek Stefański, Hubert Szcześniak, pomocnicy i napastnicy: Artur Dohojda, Marcin Gawor, Artur Koniarczyk, Kamil Koniarczyk, Artur Kowalski, Norbert Krakowiak, Artur Ludew, Norbert Okólski, Mariusz Sasal, Rafał Stąpor, Kamil Tomczyk, Michał Kowalczyk.PILICA BIAŁOBRZEGI

Tradycyjnie przed sezonem doszło w Pilicy do sporej zawieruchy. Jest nowy prezes - Maciej Radecki, wielu nowych zawodników, a właściwie w ostatniej chwili doszło do zmiany szkoleniowca - Bolesława Strzemińskiego zastąpił Jarosław Czupryn.

Okazuje się, że zmiany mogą jednak wyjść na dobre, bo w drużynie pojawiło się wielu dobrych piłkarzy, jak choćby Dariusz Szeląg, Arkadiusz Gocłowski, Łukasz Klimkowski (wszyscy ostatnio Targówek Warszawa), Jarosław Karolewski i Bartłomiej Niedziela (obaj Polonia II Warszawa), czy Piotr Cichawa (KS Warka). - Interesuje nas miejsce w czołówce - nie ukrywa Jarosław Czupryn. - Mam w zespole wielu młodych zawodników, ale nie brakuje też rutyniarzy. Chcemy prezentować ofensywny, ładny dla oka styl gry. Na odpowiednie zgranie potrzeba jednak czasu, ale mam nadzieję, że od początku rozgrywek częściej niż porażki odnosić będziemy zwycięstwa. Jestem dobrej myśli.

Jako pierwsze formę Pilicy sprawdzą rezerwy Wisły Płock. Zważywszy na fakt, że w rozgrywkach ekstraklasy właśnie trwa przerwa, płocczan mogą wzmocnić piłkarze z pierwszego zespołu. - Choćby dlatego będzie to bardzo ciężki rywal. W niczym nie zmienia to naszych zamierzeń. Jeśli chcemy liczyć się w walce o czołowe lokaty w lidze, to z każdym musimy walczyć o zwycięstwa - podkreśla Czupryn.

Początek meczu Pilica - Wisła II dziś na stadionie przy ul. 11 Listopada 57 o godz. 17.

Kadra zespołu, bramkarze: Paweł Młodziński, Zbigniew Wróbel, obrońcy: Kamil Banachowicz, Arkadiusz Gocłowski, Jarosław Karolewski, Artur Korycki, Łukasz Krzemiński, Marcin Mazur, Michał Sielski, Mariusz Semeniuk, pomocnicy i napastnicy: Piotr Cichawa, Łukasz Klimkowski, Ebonine Obioha, Bartłomiej Niedziela, Marcin Sztobryn, Adam Werens, Adam Śniegocki, Dariusz Szeląg, Paweł Wielgus, Sebastian Stąpor.KS WARKA

Klub z Warki jest beniaminkiem rozgrywek, ale nie zamierza być tylko dostarczycielem punktów. - Cel jaki sobie zakładamy, na razie jest tajemnicą - oświadcza prezes Sławomir Ignaczak. - Jeśli pomyślnie zakończą się nasze rozmowy ze sponsorem, będziemy mierzyć wysoko - dodaje. Wiadomo, że owym potencjalnym sponsorem mają być Browary Warka. Gdyby rzeczywiście włączyły się w pomoc klubowi, warecki beniaminek mógłby nawet bić się o awans do wyższej ligi.

Atutem zespołu bez wątpienia jest fakt, że nadal będzie go prowadził trener Arkadiusz Skonieczny. Tyle tylko, że do rozgrywek przystąpi z zupełnie inną ekipą. Drużynę opuściło aż ośmiu graczy. W ich miejsce przyszli bracia Artur i Wojciech Strągowie oraz Andrzej Kalinka (wszyscy ostatnio Kozienice), Tomasz Jaskólski (Mazowsze Grójec), Waldemar Laskowiecki (Pogoń Grodzisk Mazowiecki) i Piotr Bolek (Legion Głowaczów).

Pierwszy mecz sezonu Warka rozegra dziś na wyjeździe z Narwią Ostrołęka. - Nie znam rywala i przystąpimy do tego pojedynku trochę w ciemno - mówi trener Arkadiusz Skonieczny. - Przed swoim zespołem zawsze jednak wysoko zawieszam poprzeczkę i również teraz oczekuję walki o zwycięstwo.

Kadra zespołu, bramkarze: Adam Bolek (na zdjęciu), Artur Kamiński, obrońcy: Hubert Czubaj, Michał Kikowski, Rafał Muszyński, Grzegorz Raźnik, Radosław Senator, Wojciech Strąg, Łukasz Waś, pomocnicy i napastnicy: Marcin Górka, Piotr Bolek, Tomasz Jaskólski, Rafał Jończyk, Andrzej Kalinka, Piotr Korczak, Waldemar Laskowiecki, Mariusz Lis, Daniel Malinowski, Przemysław Molga, Piotr Prokopczyk, Zbigniew Osiński, Krzysztof Radecki, Artur Strąg, Grzegorz Szydło.Pozostałe mecze pierwszej kolejki: Mazur Karczew - Polonia II Warszawa, GLKS Nadarzyn - Nadnarwianka Pułtusk, Korona Góra Kalwaria - KS Piaseczno, Kasztelan Sierpc - KS Łomianki, Olimpia Warszawa - Pogoń Siedlce, Dolcan Ząbki - Delta Warszawa.