Sport w skrócie

MORANDA 12. Wojciech Moranda z Żaka MDK Kielce zajął 12. miejsce na zakończonych w Turcji mistrzostwach Europy juniorów w szachach. W ostatnim pojedynku kielczanin pokonał Olega Kislova (Białoruś) i w dziewięciu rundach zgromadził 6 punktów. O półtora więcej miał zwycięzca grupy do lat 16 Rauf Mamedov z Azerbejdżanu.

POLKI ÓSME. Polskie piłkarki ręczne trenowane przez Dariusza Dworaczyka, do niedawna szkoleniowca Kolportera Kielce, zajęły ósme miejsce na zakończonych w Czechach mistrzostwach Europy juniorek. W pojedynkach o miejsca 5.-8. biało-czerwone przegrały najpierw z Chorwacją 34:42 (14:24), a następnie uległa Niemkom 28:33 (13:15). Mistrzyniami Europy zostały Rosjanki wygrywają w finale z Norwegią 25:24. Najlepszą i najskuteczniejszą (78 bramek) zawodniczką imprezy została Polka Karolina Kudłacz.

PORAŻKI MŁODZIEŻOWCÓW. Wszystkie trzy mecze w grupie B przegrali polscy piłkarze ręczni na rozgrywanych w Rydze mistrzostwach Europy do 20 lat. Kolejno ulegli Danii 30:41 (14:18), Hiszpanii 20:24 (10:20) i Portugalii 25:26 (15:12) i zajęli ostatnie miejsce w grupie. W składzie reprezentacji Polski był wcześniej Tomasz Jeżewski z Vive Kielce, ale na zgrupowaniu przed mistrzostwami doznał kontuzji.

KTC NA PODIUM. Henryk Januszek z Kieleckiego Towarzystwa Cyklistów dwukrotnie stanął na podium podczas rozegranych w miniony weekend kolarskich wyścigów w kategorii masters. W sobotę kielczanin zajął drugie miejsce w rozegranym w Zgorzelcu wyścigu zaliczanym do challenge'u Pucharu Polski, a dzień później był trzeci w III ogólnopolskim wyścigu o Puchar Starosty Złotoryjskiego. Jerzy Kruk z KTC zajął odpowiednio trzecią i piątą lokatę.

SZYMON PIĄTY. Szymon Gałczyński był czwarty, Alan Lipiec 12., a Łukasz Banasik 17. (wszyscy Cyclo Korona Kielce) na ostatniej piątej eliminacji cyklu Skoda Auto Grand Prix MTB w Szczawnie Zdroju. Młodzicy mieli do pokonania 10,5 km. Startowało 60 zawodników z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. W końcowej klasyfikacji Grand Prix Szymon Gałczyński zajął piąte miejsce, Banasik był 16., a Lipiec 18.

"PLAŻÓWKA" NA BASENIE. Drugi turniej z cyklu Dodoni Grand Prix w siatkówce plażowej rozpocznie się w najbliższą sobotę o godz. 8 na basenie przy ul. Szczecińskiej w Kielcach. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerami telefonów 0 600 224 404 (Jadwiga Głowacka), 0 600 211 540 (Mariusz Skuta) lub 344 07 12 do piątku do godz. 15. Z uwagi na duże zainteresowanie zawodami organizatorzy, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, informują że ilość miejsc jest ograniczona.

CZEŚNIK, WIERNA i WYŚCIGI. Maria Cześnik z Akweduktu MAC Edukacja Kielce, która w sobotę w Górznie została mistrzynią Polski w triatlonie, została wybrana na sportowca weekendu w plebiscycie "Radia Kielce", "Słowa Ludu" i "Gazety Wyborczej". Drużyną weekendu został zespół piłkarzy beniaminka trzeciej ligi Wiernej Małogoszcz, którzy na inaugurację sprawili dużą niespodziankę, pokonując spadkowicza z II ligi Tłoki Gorzyce 3:1. Tytuł imprezy weekendu przypadł kolejnej rundzie Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, którą w sobotę rozegrano na torze "Kielce" w Miedzianej Górze.