Sport.pl

Piłkarki ręczne Łysogór Kielce rozpoczęły treningi

Czternaście piłkarek ręcznych stawiło się w poniedziałek na pierwszych zajęciach pierwszoligowych Łysogór Kielce. Do końca tygodnia powinna rozstrzygnąć się przyszłość klubu
Ryszard Niezabitowski, prezes klubu, prowadzi rozmowy z potencjalnymi sponsorami. Od ich efektu uzależnione jest także przystąpienie klubu do rozgrywek.

Na razie drużyna trenować będzie na stadionie Leśnym. W zespole Ewy Kruk nie ma już sprowadzonych zimą doświadczonych Małgorzaty Filip i Małgorzaty Byzdry, a na studia do Wrocławia wyjechały kołowa Alina Antoszewska i rozgrywająca Anna Lis.

W niedzielę zespół wyjeżdża na dwutygodniowy obóz do Chmielna koło Kartuz. - To doskonałe miejsce do pracy. Piękny teren do biegania, dwa razy dziennie będziemy też trenować w hali. Planuję też trzy-cztery sparingi. W tym rejonie zawsze ćwiczy mnóstwo ekip - mówi trenerka Łysogór. Po powrocie kielczanki zagrają jeszcze dwa pojedynki ze spadkowiczem z I ligi Beskidem Nowy Sącz, a na początku września jadą na zaproszenie tego klubu na międzynarodowy turniej.

Sezon ligowy Łysogóry rozpoczną 19 września wyjazdowym pojedynkiem z AZS Katowice.