Dwa medale torunian w wioślarskich Światowych Regatach do lat 23

Wśród młodzieżowców w kategorii lekkiej najszybciej na świecie wiosłuje polska czwórka podwójna, w tym Łukasz Pawłowski z (AZS/SMS/UMK Toruń) oraz Bartłomiej Pawełczak i Miłosz Bernatajtys (obaj RTW Bydgostia-Kabel)
Wspólnie z Łukaszem Siemionem (MOS Ełk) byli liderami ekipy biało-czerwonych na poznańskim torze Malta. Jako jedyni awansowali do finału bezpośrednio ze zwycięskiego przedbiegu. W niedzielę już po pierwszych 500 m mieli dwie sekundy przewagi nad kolejną osadą (w stawce sześciu łodzi). Na półmetku różnica wzrosła o kolejne dwie. I tak Pawłowski z kolegami dopłynął już do mety 2-kilometrowego wyścigu. Uzyskali czas 6.38,37. Grecy stracili 2,36 s., a Włosi blisko 4 s. Dla torunianina to drugi tak sukces w tej imprezie. Jest jedynym, który ostał się w osadzie ze złotego składu sprzed roku z Belgradu. A przypomnijmy, że jego partnerzy z Bydgoszczy - Bernatajtys i Pawełczak - w Jugosławii też mieli medal, brązowy w dwójce podwójnej wagi lekkiej.

Wicemistrzem świata został natomiast na Malcie inny toruński akademik, Michał Słoma z AZS/SMS/UMK Toruń. Siedział w czwórce podwójnej wraz z wychowankiem Gopła Kruszwica Arnoldem Sobczakiem (teraz Posnania), Konradem Wasielewskim (AZS szczecin) i Rafałem Abrahamczykiem (Posnania). Polacy przegrali złoto z Niemcami o sekundę (nasi mieli czas 6.26,64 min). Na srebrną drugą pozycję wyszli dopiero na 500 m przed metą, przed słabnących Łotyszy.

W finałach A popłynęła jeszcze dwie osady z reprezentantami naszego regionu. I obie zamknęły stawkę na szóstym miejscu. Dwójka bez sternika Bydgostii-Kabel Katarzyna Pawłowska i Paulina Stupkiewicz uzyskały czas 9.04,01. Po biegu w upale mdlały ze zmęczenia. Nie liczyła się w walce o medale jeszcze czwórka ze st., w której wiosłowali Piotr Hojka (BTW Bydgoszcz/SMS Toruń), a sterował Bartosz Pszczółkowski (WTW Włocławek).

Na czwartych miejscach w finałach B, czyli łącznie na dziesiątych, regaty ukończyły czwórki bez st. - kobieca z Olgą Pińską i Anną Specjalska (obie WTW) oraz męska - z Bartoszem Piecuchem (BTW/SMS T.) i Piotrem Biedrzyckim (AZS/SMS/UMK).

Polska reprezentacja ostatecznie wywalczyła trzy krążki. Ten ostatni, z brązu, był łupem Łukasz Kardas i Dawid Pacześ (obaj AZS Szczecin) w dwójce bez sternika.