Wierna Małogoszcz - Tłoki Gorzyce 3:1 (1:0)

Sensacja w Małogoszczu. W pierwszym historycznym występie w trzeciej lidze miejscowa Wierna pokonała głównego kandydata do awansu do II ligi, spadkowicza z tej klasy rozgrywek Tłoki Gorzyce 3:1. - W życiu się nie spodziewałem, że tu przegramy - skomentował Tomasz Tułacz, trener gości.

Zupełnie nieoczekiwanie beniaminek z Małogoszcza bardzo dobrze radził sobie w pojedynku ze spadkowiczem z II ligi. Spotkanie nie było jednak ładne. Przeważali goście, mając przewagę techniczną i taktyczną. Gospodarze nadrabiali natomiast dobrą organizacją gry i dużą ambicją.

Historyczną pierwszą bramkę dla Wiernej w trzeciej lidze strzelił w 37. minucie Mariusz Lniany. Wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Michała Gielarka na Grzegorzu Sadłowskim. Co ciekawe, sędzia najpierw odgwizdał faul, ale wskazał na "jedenastkę" dopiero wtedy, gdy przybiegł na miejsce zdarzenia. Linie na boisku w Małogoszczu nie były bowiem wyraźnie namalowane.

Drugą połowę goście rozpoczęli zmobilizowani i zaatakowali. Anatolij Ławryszyn najpierw trafił w poprzeczkę, ale w 56. min podał do Wojciecha Fabianowskiego, który z bliska wyrównał.

Mecz zrobił się bardzo brzydki, zawodnicy bardzo często faulowali, prześcigali się w złośliwościach, stąd tak dużo żółtych kartek.

W 64. min gospodarze znów prowadzili i ponownie po rzucie karnym. Damiana Gila faulował Tomasz Szmuc, a Lniany po raz drugi bez problemu wykorzystał "jedenastkę". Dziesięć minut później goście padli ofiarą udanej kontry Wiernej. Na środku boiska Gil podał na lewą stroną do Sławomira Grzesika, ten zacentrował na pole karne, tam Karol Drej odegrał głową do Gila, który z kilku metrów pokonał Krzysztofa Petrykowskiego.

- W życiu się nie spodziewałem, że tu przegramy - skomentował Tomasz Tułacz, trener Tłoków, jednego z głównych kandydatów do awansu do II ligi.

W sobotę Wierna gra w Przemyślu z Polonią.

WIERNA MAŁOGOSZCZ - TŁOKI GORZYCE 3:1 (1:0)

Bramki: Lniany dwie (37., 64. - obie z karnych), Gil (74.) - Fabianowski (56.) Sędziował: Mariusz Śledź (Lublin). Widzów ok. 800

Wierna: Maj - Lniany Ż, Szpiega Ż, Piotrowski - Piwowarczyk Ż, Grzesik, Drej, Grzyb, Sadłowski Ż - Gil (P. Kleszcz), Fatyga (68. Malaga Ż). Tłoki: Petrykowski - Szmuc, Wtorek Ż, Piasecki, Syguła Ż - Gielarek (46. Dziewulski), Szafran, Kusiak, Ławryszyn - Fabianowski Ż (81. Pacuła), Mazurkiewicz (78. Korzonek)