Stal Stalowa Wola - Pogoń Staszów 2:1 (1:0)

PIŁKA NOŻNA. III liga. Fatalna skuteczność Pogoni, spokój i zimna krew piłkarzy Stali zadecydowały o zwycięstwie piłkarzy Sławomira Adamusa na inaugurację sezonu w Stalowej Woli.
W pierwszej połowie staszowianie powinni strzelić co najmniej trzy bramki. Znakomitych sytuacji nie wykorzystał napastnik Pogoni Piotr Kajda, który najpierw z dwóch metrów trafił w słupek, a później przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Stali. Staszowianie nie potrafili też wykorzystać rzutu karnego po faulu w 38. minucie Andrzeja Kasiaka na Kajdzie. - Nie podciąłem zawodnika Pogoni, więc karnego nie powinno być - mówił później obrońca Stali, który jeszcze w ubiegłym sezonie grał w Pogoni. Na szczęście dla miejscowych strzał Grzegorza Gromali odbił Tomasz Wietecha, a dobitka obrońcy Pogoni przeszła obok bramki. - Zawaliłem na całej linii - przyznał Gromala po meczu.

W tej części gry gospodarze przeprowadzali akcje głównie prawą stroną boiska. W 23. minucie po dośrodkowaniu Szarowskiego, piłkę piętą odegrał Piotr Skiba, a Marek Drozd uderzył z 20 metrów w poprzeczkę. Piłkarzom Stali udało się zdobyć bramkę chwilę przed przerwą. Bramkarz Łukasz Florys podciął w polu karnym szarżującego Pawła Dziubę i sędzia wskazał na jedenastkę. Pewnym egzekutorem okazał się Marcin Drabik i po pierwszej połowie stalówka prowadziła 1:0.

Pięć minut po przerwie gospodarze strzelili drugiego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Piotra Skiby Drozd pokonał bramkarza Pogoni.

Na 20 minut przed końcem meczu zespół ze Staszowa osłabił Jakub Zabłocki, który najpierw brutalnie sfaulował Damiana Sałka, a za chwilę uderzył łokciem Drabika. Mimo to goście za sprawą Wojciecha Pszenicznego zdołali zdobyć kontaktową bramkę.