Stal Stalowa Wola - Pogoń Staszów 2:1 (1:0)

Fatalna skuteczność piłkarzy Pogoni Staszów sprawiła, że nie zdobyli na inaugurację nawet punktu. Podopieczni Krzysztofa Łętochy przegrali w Stalowej Woli ze Stalą 1:2.
Już w pierwszej połowie goście powinni strzelić bramki. Znakomitych sytuacji nie wykorzystał sprowadzony z Kolportera Korona Kielce Piotr Kajda, który najpierw z dwóch metrów trafił w słupek, a później przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Stali. Pogoń nie potrafiła nawet wykorzystać rzutu karnego podyktowanego w 38. minucie za faul Andrzeja Kasiaka na Kajdzie. - Nie podciąłem zawodnika Pogoni, więc karnego być nie powinno - mówił później obrońca Stali, który w ubiegłym sezonie grał w Pogoni. Strzał Grzegorza Gromali odbił Tomasz Wietecha, a dobitka piłkarza Pogoni przeszła obok bramki. - Zawaliłem na całej linii - przyznał Gromala.

W pierwszej połowie gospodarze przeprowadzali akcje głównie prawą stroną. W 23. min po dośrodkowaniu kolejnego byłego gracza Pogoni Tomasza Szarowskiego, piłkę piętą odegrał Piotr Skiba, a Marek Drozd trafił z 20 metrów w poprzeczkę. Stali udało się zdobyć bramkę tuż przed przerwą. Bramkarz Łukasz Florys podciął w polu karnym szarżującego Pawła Dziubę i sędzia wskazał na "jedenastkę", której pewnym egzekutorem okazał się Marcin Drabik.

Już pięć minut po przerwie gospodarze strzelili drugiego gola. Po dośrodkowaniu Piotra Skiby z rzutu wolnego Drozd pokonał bramkarza Pogoni. Na dwadzieścia minut przed końcem gości osłabił napastnik Jakub Zabłocki, który najpierw brutalnie sfaulował Damiana Sałka, a za chwilę uderzył łokciem Drabika. Mimo to Pogoń wciąż była groźna, a nawet za sprawą Wojciecha Pszenicznego zdobyła kontaktową bramkę. Na więcej zabrakło już czasu.

W niedzielę o godz. 17 Pogoń podejmuje Stal Rzeszów.