Hutnik Kraków rozgromił Górnika Zabrze

W towarzyskim meczu piłkarskim krakowski Hutnik rozgromił Górnika zabrze 5:2.
Wciąż nie wiadomo, czy z Hutnika zostanie zdjęty zakaz transferów nałożony za niespłacone zobowiązania wobec byłego trener Władysława Łacha. - Wyrażam dobra wolę i dążę do porozumienia - wyznaje Łach, który zgodził się na spłatę zaległości w ratach w ciągu półtora roku. Dziś kolejna tura rozmów. Istnieje inny sposób rozwiązania sprawy. - Jeżeli Hutnik przyjmie moją umowę o współpracy, to zobowiązanie Hutnika wobec trenera Łacha biorę na siebie - wyjaśnia właściciel Górnika Marek Koźmiński. W Górniku już trenuje utalentowany junior Hutnika Marcin Siedlarz. Koźmińskiemu zależy także na innych młodych i zdolnych piłkarzach Hutnika, których mógłby tanio pozyskać, i to właśnie ma zabezpieczyć umowa o współpracy.

Mimo zapewnień ze strony Górnika we wczorajszym sparingu wystąpił tylko jeden piłkarz z podstawowego pierwszoligowego składu - Paweł Wojciechowski,. Hutnik, grając szybko, składnie i pomysłowo, już po 37. min prowadził 5:1. Ozdobą był gol strzelony z 35 m z rzutu wolnego w samo okienko, zdobyty przez Dariusza Kołodzieja.

- Jak wy, profesjonaliści, możecie przegrywać z trzecioligowymi amatorami? - dochodził donośny głos z szatni Górnika.

- Chciałbym, żeby moi zawodnicy grali w trzeciej lidze tylko 70 proc. tego, co dziś pokazali - dodał trener Hutnika Robert Kasperczyk.

W sobotę stowarzyszenie Suche Stawy zebrało 1500 zł na nocleg dla piłkarzy Hutnika, którzy za dziesięć dni w Zamościu zagrają z Hetmanem.HUTNIK5 (5)
GÓRNIK2 (1)
STRZELCY

Hutnik: Kula 3 (17., 27., 37.), Jasiak (1.), Kołodziej (24.).

Górnik: Aleksander 2 (10., 68.).

SKŁADY:

Hutnik: Sotnicki - Stanula, Atanasković, Pasionek, Papież - Kaczor, Kołodziej, Madejski, Kwieciński - Jasiak, Kula. Od 61. min weszli: Jeziorek, Dutka, Kępa, Kostera, Mańkut, Mielec, Morawiec, Wiącek, na murawie z wyjściowej jedenastki zostali Papież, Kołodziej i Kula.

Górnik: Leciejewski - Stawowy, Wojciechowski, Rambo, Król - Paulo, Mendes, Moskal, Szałęga - Buśkiewicz, Aleksander oraz Laskowski, Hernani, Okieńczyc, Wierzbicki.