Żużel. Przeciętny występ Walaska w DPŚ

Grzegorz Walasek zdobył sześć punktów, a reprezentacja Polski zajęła w poniedziałek trzecie miejsce w turnieju eliminacyjnym Drużynowego Pucharu Świata

Turniej w angielskim Eastbourne odbył się późnym wieczorem. Najlepsi okazali się gospodarze, a Polacy walczyli o drugie miejsce z drużyną Szwecji. Drugie miejsce, które tak naprawdę nic im nie dawało, bo do finału i tak awansowali tylko zwycięzcy. Nasi żużlowcy w czwartek staną przed drugą szansą wywalczenia miejsca w finale. W meczu barażowym w Poole jeszcze raz zmierzą się ze Szwedami oraz drugim i trzecim zespołem drugiej eliminacji. Dzisiaj walczyć w niej będą Australia (z Ryanem Sullivanem w składzie), Dania, Czechy i Włochy.

Walasek na trudnym torze w Eastbourne wypadł przeciętnie. Po świetnym starcie wygrał pierwszy bieg, ale później było już zdecydowanie gorzej. W VI wyścigu przez moment był na pierwszym miejscu, ale przegrał z Markiem Loramem i Peterem Karlssonem. W XV uległ po ładnej walce Tony Rickardssonowi. W XVII dotknął taśmy, a na zakończenie zawodów pokonał tylko Węgra Sandora Tihanyi.

Wyniki: 1. Wielka Brytania: M. Loram 15 (3,3,3,3,3), D. Norris 11 (2,w,3,3,3), J. Screen 7 (2,2,2,1,2), S. Nicholls 13 (2,2,3,3,3), L. Richardson 10(2,3,2,1,2); 2. Szwecja: A. Jonsson 14 (2,3,4,2,3), T. Rickardsson 11 (3,w,3,3,2), M. Max 7 (1,1,2,2,1), P. Karlsson 13 (3,2,2,3,3) , A. Lindback 5 (t,3,w,d,2); 3. Polska: T. Gollob 14 (1,3,6,2,2), J. Hampel 9 (1,2,1,2,2,1), G. Walasek 6 (3,1,1,t,1), J. Kołodziej 5 (1,2,1,-,1), K. Kasprzak 5 (3,1,w,1,w); 4. Węgry: N. Magosi 1 (0,1,w,0,0), S. Tihanyi 0 (0,0,0,0,0), A. Stefani 3 (0,1,1,1,0), L. Szatmari 1 (0,0,w,1,u), Sz. Vida 1 (1,u,0,0,0).

Biegi z udziałem Walaska: III. Walasek, Screen, Max, Stefani, V. Loram, P. Karlsson, Walasek, Vida (u), XV. Richardson, Rickardsson, Walasek, Magosi, XVII. Norris, Jonsson, Szatmari, Walasek, XIX. Nicholls, Lindback, Walasek, Tihanyi.