Mistrzostwa Europy Pony

Złoty medal we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego zdobyła Niemka Charlotte Offeney. Z Polaków najbliżej czołówki był Adam Rusiecki z Trawersu Nadarzyn, który zajął 10. pozycję.
W klasyfikacji zespołowej na pierwszym miejscu zawody zakończyła ekipa Niemiec. Polska, po wyeliminowaniu dwóch zawodników podczas sobotniej próby terenowej, nie została sklasyfikowana. Przed zawodami szefowie polskiej ekipy twierdzili, że sukcesem będzie ukończenie próby terenowej przez co najmniej czterech naszych jeźdźców. Tak się jednak nie stało. Najlepszym po Adamie Rusieckim Polakiem był Wielkopolanin Jan Kurek, reprezentant klubu Abakus Kaczyna spod Pobiedzisk.

W konkurencji ujeżdżenia mistrzynią Europy została Anna von Negri. Dla Niemki jest to pierwszy tytuł w karierze, ale wierzchowiec, na którym startowała, 13-letni ogier Dornik B, już po raz czwarty w historii ukończył zawody na medalowej pozycji.

Polki nie weszły do finału. W konkursie wstępnym najlepiej zaprezentowała się Monika Kalicińska z Legii Warszawa na koniu Mister Man, ale dopiero 24. miejsce nie pozwoliło jej na dalsze starty.

MEDALIŚCI WKKW I MIEJSCA POLAKÓW

1. Charlotte Offeney (Niemcy, Vilano)

2. Chloe Plaine (Francja, Couf de Coustassa)

3. Melina Lamp (Niemcy, Desperado AT)

10. Adam Rusiecki (Trawers Nadarzyn, Karanja)

35. Jan Kurek (Abakus Kaczyna, Mardock)

Zespołowo: 1. Niemcy, 2. Francja, 3. Szwecja.

MEDALIŚCI INDYWIDUALNEGO KONKURSU UJEŻDŻENIA

1. Anna von Negri (Niemcy, Dornik B)

2. Marrigje van Baalen (Holandia, Power and Paint)

3. Patricia Hohn (Niemcy, Konrad 15)

Zespołowo: 1. Niemcy, 2. Holandia, 3. Wielka Brytania, 7. Polska.