Czeszki wygrały turniej w Międzyzdrojach

SIATKÓWKA PLAŻOWA. Veronika Pokorna i Ilona Sotkovska wygrały wszystkie mecze ostatnich eliminacji mistrzostw Polski
Najtrudniejszą przeprawę czeska para miała w półfinale, w którym zmierzyła się z wrocławskim duetem Ewa Kalinowska i Agnieszka Kucypera. Pierwszą partię wygrała łatwo, ale w drugiej Polki udanie zrewanżowały się. W tie-breaku walka trwała do samego końca. Jednak Czeszki prowadziły jednym-dwoma punktami i nie dały sobie wydrzeć awansu.

Z boku polsko-czeską rywalizację obserwowały Magda Michoń i Dorota Wojtczak, które swój mecz półfinałowy zakończyły znacznie szybciej.

- Wolałabym, żeby wygrały nasze dziewczyny - powiedziała Michoń. - Grałyśmy z nimi sześć razy i wszystkie mecze wygrałyśmy. Mamy więc przewagę psychologiczną.

Życzenia Michoń nie sprawdziły się i w spotkaniu o pierwsze miejsce w Międzyzdrojach Michoń i Wojtczak znów zagrały z Sotkovską i Pokorną. Tydzień temu przegrały z tą parą w półfinale turnieju w Łebie 1:2.

Finał był świetnym widowiskiem. Już pierwszy set rozgrzał publiczność, choć i bez tego było gorąco, bo po raz pierwszy w tegorocznym cyklu Simplus Cup żar lał się z nieba. Czeszki od początku objęły prowadzenie, ale czujne w obronie zawodniczki z Dąbrowy Górniczej zdołały wyrównać stan meczu do 18. Potem miały cztery piłki setowe, ale nie skończyły partii. Konsekwentnie serwujące na Michoń rywalki dopięły swego. Przy stanie 25:26 udało im się zablokować atak zmęczonej Magdy i wygrały seta.

Drugą partię Polki zaczęły od prowadzenia 6:2, ale na tym skończyła się ich dominacja. Zaczęły popełniać błędy i rywalki doprowadziły do remisu po osiem. Potem osiągnęły trzypunktową przewagę. Ślązaczki jeszcze raz zerwały się do boju w końcówce, zmniejszając dystans do jednej piłki (18:19). Jednak kolejne dwie akcje wygrała Pokorna i para zza Tatr stanęła na najwyższym stopniu podium.

Za tydzień w Kołobrzegu odbędzie się finał mistrzostw Polski.

Wyniki

Półfinały: Magdalena Michoń/Dorota Wojtczak - Marta Słodnik/Anna Podgórniak 2:0 (21:19, 21:15). Veronika Pokorna/Ilona Sotkovska - Ewa Kalinowska/Agnieszka Kucypera 2:1 (21:15, 21:23, 15:12). Mecz o III miejsce: Kalinowska/Kucypera - Słodnik/Podgórniak 2:0 (21:13, 21:15). Finał: Pokorna/Sotkovska - Michoń/Wojtczak 2:0 (27:25, 21:18).