Piłkarskie sparingi trzecioligowców

Trzy drużyny z naszego regionu rozegrały w sobotę ostatnie sparingi przed startem III ligi, który nastąpi za tydzień. Rozwój Katowice, który najpóźniej rozpoczął przygotowania, zagra jeszcze we wtorek, natomiast beniaminkowi z Jastrzębia nie udało znaleźć się rywala i piłkarze Górnika mieli tylko wewnętrzną gierkę.
Polonia Bytom pokonała na wyjeździe 1:0 beniaminka IV ligi AKS Mikołów. - Niestety, zabrakło nam skuteczności - narzekał trener III-ligowca Grzegorz Kapica. Tak w sobotnim meczu, jak i za tydzień na inaugurację rozgrywek nie będzie mógł on skorzystać z dochodzących do formy po kontuzjach Marcina Brosza, Michała Marka i Fryderyka Wolnego. Jest natomiast szansa, że w tym meczu zagra Daniel Tukaj. W tym tygodniu bytomscy działacze postarają się sfinalizować rozmowy dotyczące pozyskania Michała Kuczkowskiego (Skawinka Skawina), Marcina Rejmanowskiego (Górnik Zabrze) oraz Sławomira Chodora i Arkadiusza Mianowanego (wiosną w MKS Sławków).

AKS Mikołów - Polonia Bytom 0:1 (0:1)

Bramka: Trzeciak (20.).

Polonia: Suchański - Brehmer, Jurczyk, Zajas, Byrski - Trzeciak, Sosna, Rejmanowski, Marcinkowski - Wania, Ziaja. Po przerwie grali także: Kondzielnik, Chodor, Smolec i Mianowany.

Sześć zwycięstw i dwa remisy to bilans przedsezonowych meczów kontrolnych Ruchu Radzionków. W sobotnim sparingu podopieczni trenera Jana Pietrygi wygrali na wyjeździe 4:0 z IV-ligowym Śląskiem Świętochłowice. - Mam nadzieję, że równie dobrze będzie w lidze - mówi II trener radzionkowian Eugeniusz Wyląg. Wiadomo już, że z około 30 zawodników, którzy mają szansę znaleźć się w kadrze na rundę jesienną, w pierwszym III-ligowym meczu na pewno nie zagrają kontuzjowani Rafał Mitura i Arkadiusz Szczygieł. Do Ruchu nie został jeszcze potwierdzony Rafał Jabłoński (Sparta Zabrze, wiosną w Górniku Zabrze).

Śląsk Świętochłowice - Ruch Radzionków 0:4 (0:0)

Bramki: Klaczka (63.), Rudyk (82.), Wesecki (85. 89.).

Ruch: Urbańczyk - Banaś, Klaczka, Wrześniewski - Bonk, T. Krzęciesa, Tokarz, Kałwak, Galeja - Wesecki, Gielza. W II połowie wystąpili również: Różanka oraz A. Krzęciesa, Rudyk, Jabłoński, Opeldus i Mosler.

Rozwój Katowice zremisował u siebie 3:3 z piątą drużyną algierskiej ekstraklasy, MC Algier. Gospodarze prowadzili już w tym meczu różnicą trzech goli. - Wyraźnie podłamała nas kontaktowa bramka. Wybiliśmy piłkę na aut, licząc, że rywale nam ją zwrócą. Tymczasem jeden z Algierczyków, który widać nie wie, co to jest fair play, pognał sam na naszą bramkę i strzelił gola. Grać się odechciewa... - denerwuje się trener Rozwoju Henryk Grzegorzewski. Dyrektor katowickiego klubu Romuald Oryńczak dopiero pod koniec ubiegłego tygodnia wrócił z urlopu, ale już udało mu się pozyskać Adama Giesę, Damiana Gackiego, Piotra Sudoła i Pawła Szarka (wszyscy ostatnio związani z GKS Katowice). W Rozwoju jesienią zagra także Tomasz Wróbel, który był testowany w GKS. Oryńczak będzie jeszcze rozmawiał z Karolem Bolikiem i Michałem Chylą (GKS) oraz z Rafałem Witkowskim (Aluminium Konin).

Rozwój Katowice - MC Algier 3:3 (3:1)

Bramki dla Rozwoju: Rajman (20.), Gacki 2 (40., 42.).

Rozwój: Woźnica - Witek, Polarz, Sudoł, A. Bosowski - Wróbel, Lis, Tomczyk, Rajman - Gacki, Giesa. Po przerwie wystąpili również: Will, M. Bosowski i Skoczylas.

Walka Zabrze przegrała u siebie 0:1 z IV-ligową Przyszłością Rogów. - Ćwiczyliśmy pewien wariant gry, którym w lidze chcemy zaskoczyć rywali - tłumaczył szkoleniowiec III-ligowca Zdzisław Iwański. Zabrzanie potwierdzili już do gry Michała Piwowara (Włókniarz Kietrz), Łukasza Wiśniewskiego (Concordia Knurów) i Dariusza Zawadzkiego (Carbo Gliwice), który niedawno doznał kontuzji. W tym tygodniu kontrakty powinni podpisać: Tomasz Rzepka (Górnik Zabrze), Damian Stemplewski (wiosną Jura Niegowa), Marek Suker (Ruch Chorzów) oraz Robert Studziński (Zagłębie Sosnowiec), który nie zagrał w sobotę z powodu przeziębienia.

Walka Zabrze - Przyszłość Rogów 0:1 (0:0)

Bramka: Kuś (60.)

Walka: Piechota - Okoń, Piwowar, Kusiak, Maj - Wiśniewski, Gałecki, Domagała, Sosna, Szmieszek - Suker. W II połowie grali także: Waniek, Dolny, Świetlicki, Stemplewski, Musiał i Rzepka.