Wyniki meczów kontrolnych w III i IV lidze

Zwycięstwo, dwa remisy i porażka to dorobek świętokrzyskich trzecioligowców w ostatnich przed inauguracją meczach kontrolnych. Ani Heko, ani Pogoń nie potrafiły wygrać z beniaminkiem IV ligi Piaskowianką.

Dwa spotkania rozegrali w weekend piłkarze Heko Czermno. W pierwszym zremisowali u siebie z beniaminkiem IV ligi Piaskowianką 3:3 (1:1). Bramki dla podopiecznych Andrzeja Deca zdobyli Marcin Zimoch (z rzutu karnego, podyktowanego za faul na Krzysztofie Treli), testowany Arkadiusz Gądzia oraz Paweł Zawistowski (ma też propozycję z Widzewa Łódź), a dla gości Sylwester Hajduk, Marcin Czarnecki i Paweł Jaworek.

Zwycięstwem 2:1 (0:1) zakończył się za to drugi mecz Heko z Pilicą Przedbórz. W tym spotkaniu trener Dec wystawił przede wszystkim testowanych młodzieżowców.

Taktycznie przed Tłokami

Wierna Małogoszcz w ostatnim sparingu zremisowała z czwartoligowym Naprzodem Jędrzejów 1:1 (1:1). Spotkanie rozstrzygnęło się w pierwszych trzech kwadransach. Prowadzenie dla Wiernej zdobył w 28. minucie Damian Gil, gospodarze strzelili gola po kontrze, a dogrywającym był Sławomir Grzesik. W 35. min był już remis - zagranie z lewej strony Marcina Wójcickiego zamienił na bramkę Krzysztof Hajduk. - Sprawdziliśmy wyłącznie warianty taktyczne przed meczem z Tłokami Gorzyce. Mecz nie był porywający, a wynik nie krzywdzi nikogo - opowiadał Zbigniew Rutkiewcz, kierownik Wiernej.

Inauguracja III ligi z Tłokami w niedzielę o godz. 17 w Małogoszczu.

Porażka na koniec

Pierwszej porażki w czwartym meczu kontrolnym doznali piłkarze Pogoni Staszów. Podopieczni Krzysztofa Łętochy przegrali na Koszarowej z Piaskowianką 1:2 (0:0). - Grały dwie drużyny. Ta z pierwszej połowy jest bardziej zbliżona do tego, co chciałbym wystawić w lidze. W drugich 45 minutach sprawdzałem resztę piłkarzy. Mimo porażki jestem zadowolony, mam obraz tego, nad czym trzeba jeszcze popracować - przyznał trener Pogoni.

Gospodarze jako pierwsi zdobyli bramkę. W 58. minucie za faul na Michale Gądku sędzia podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Dariusz Mielec. Tylko siedem minut Pogoń cieszyła się z prowadzenia. Po przejęciu piłki w środku pola sam na sam z bramkarzem wyszedł Dominik Bętkowski i wyrównał. Goście poszli za ciosem i niedługo później Łukasz Florys musiał po raz drugi wyjmować piłkę z siatki. Do kapitulacji zmusił go Mariusz Boguszewski, który podobnie jak przy pierwszym golu dla Piaskowianki wyprzedził obrońców i przerzucił piłkę nad golkiperem Pogoni. - Piaskowianka to ciekawy zespół, dobrze ułożony. Myślę, że nie będzie miała problemów w czwartej lidze - ocenił rywala Łętocha. - Oby wyniki ze sparingów z trzecioligowcami przełożyły się na występy ligowe - zauważył Robert Stachurski, trener Piaskowianki.

Do początku sezonu - sobotni wyjazd do Stali Stalowa Wola - Pogoń nie będzie już grać gier kontrolnych. Działaczy czekają jednak pracowite dni, bo muszą przed inauguracją podpisać kontrakty z testowanymi zawodnikami.

Heko I mecz: Mariak - Łęgowiak, Walęciak, Zioło, Gorzak - Baliński, Zimoch, Bortnik, Trela - Stępień, Kanarski oraz Sobański, Bednarek, Matuszczyk, Kotwica, Zawistowski, Rogowski, Pluta, Zachnik, Gądzia; II mecz: Mariak - Gorzak, Bednarek, Zioło, Dymek, Jóżefowski, Tanasiewicz, Rogowski, Bortnik, Gądzia, Kotwica oraz Płaza, Leśniewicz, Wieczorek, Smyka

Pogoń: Żmuda - Błauciak, Papierz, Cieślikowski - Pszeniczny, Dudek, Dudajek, Karaszenko, Gromala - Kajda, Zabłocki oraz Florys, Krakowiak, Franus, Kubiakowski, Kot, Mielec, Kaczówka, Siczek, Gądek, Bąk

Wierna: Maj - Lniany, Malaga, Piotrowski, Bień - Sadłowski, Grzesik, Grzyb, Drej - Gil, Piwowarczyk oraz Adamczyk, Stalmasiński, Stanek, P. Kleszcz, Ryński

Wyniki pozostałych sparingów: Sparta Dwikozy - Alit Ożarów 1:2 (Nowakowski - Gołębiowski, Andrzejczak), Nidzianka Bieliny - Piast Chęciny 0:3 (Skowerski, Hańćko, Łapot), Nowiny - Górnik Miedzianka 3:0 (Latos 2, Sz. Ubożak), Spartakus Daleszyce - AKS Busko 3:1 (Sarnecki, Bernat, Mochocki - Ignacak), Nida Pińczów - Ceramika Paradyż 1:0 (Kłos), Novico Świniary - Sokół Nisko 1:6 (Smykla dla Novico), Granat Skarżysko - MKS Stąporków 7:3 (Bilski 2, Sykuła 2, Jastrząb, Nowak, Gołda dla Granatu)