Dariusz Filipczak znów w Śląsku

PIŁKA NOŻNA. Dariusz Filipczak ponownie w barwach Śląska. Jednak jak na razie było to tylko w meczu sparingowym. Wrocławski klub nadal stara się o odwieszenie zakazu dokonywania transferów
Śląsk Wrocław - Orzeł Ząbkowice 4:2 (1:2)

- To, że zagrałem w sparingu, o niczym jeszcze nie świadczy. Na dzisiaj jednak Śląsk nadal ma zakaz transferów. Ja się cieszę, że trener Kowalski jak na razie pozwolił mi trenować z zespołem. A co będzie dalej, to się okaże na początku tygodnia - wyjaśniał po spotkaniu Dariusz Filipczak. - Fajnie było ponownie zagrać na Oporowskiej.

Działacze Śląska nadal pracują nad odwieszeniem zakazu dokonywania transferów nałożonym na klub. Filipczakowi zaproponowano grę w zespole i regulowanie w ten sposób należności. Zawodnik jest zainteresowany takim rozwiązaniem sprawy. Kwota, jaką Śląsk jest winien Sławomirowi Nazarukowi, jest niewielka. Na przeszkodzie stoi porozumienie się z Jackiem Maciorowskim, któremu też zaproponowano grę w Śląsku, i Krzysztofem Pyskatym. Włodarze Śląska od kilku dni prowadzą z tymi graczami rozmowy.

- Ja nie mam nic na ten temat do powiedzenia. Nie wiem, czy dojdziemy do porozumienia. Jaka na razie nie mam nic do powiedzenia - powtarza Krzysztof Pyskaty. Kilka dni temu zawodnik w ten sam sposób rozpoczynał i zarazem kończył rozmowę na temat dogadania się z wrocławskim klubem.

Mimo wszystko porozumienie wydaje się być realne. Chociaż kilka dni temu było już podobnie. Do środy sprawa powinna się ostatecznie rozstrzygnąć. Za tydzień trzecioligowcy inaugurują sezon.

Bramki: Ignasiak, Szczot, Hajdamowicz, Kosztowaniak - dla Śląska; Sadowski, Deneka - dla Orła.

Śląsk: Janukiewicz - Szczot, Lis, Ignasiak, Rudolf, Kasprzycki, Ulatowski, Szewczyk, Wielgus, Małecki, Kowalczyk. W drugiej połowie zagrali: Jaroszewski, Kosztowniak, Dorobek, Lipiński, Wołczek, Filipczak, Grabowski, Ostrowski, Rosiński, Hajdamowicz.

Miedź Legnica - Gawin Królewska Wola 1:0 (0:0)

Bramka: Wawreńczuk.

Miedź: Jurcik - Kłak, Madera, Murat, Monastarski, Zieliński, Kupis, Majka, Panik, Robak, Dymkowski. W drugiej połowie zagrali: Sawiński, Golba, Kula, Kociszewski, Wawreńczuk.

Pogoń Oleśnica - Chrobry Głogów 3:1 (2:1)

Bramka: Burda - dla Chrobrego.

Chrobry: Kijewski - Buczek, Cielewicz, Smolin, Żmudziński, Trznadel, Cackowski, Niedźwiedź, Pojnar, Tomasiak, Burda. W drugiej połowie zagrali: Cuper, Węglarz, Tadajewski, Piróg, Opałacz, Winniczuk.

Prochowiczanka Prochowice - Polar Wrocław 3:1 (1:1)

Bramka: Augustyniak - dla Polaru.

Polar: Hryńczuk - Lis, Gajowy, Boldt, Ogórek, Kołodziej, Augustyniak, Hirsz, Budka, Anioł, Ilków. Po przerwie zagrali: Bobik, Bielski, Buchla, Kalinowski.