Trwa szachowy turniej im. Tadeusza Gniota

XIX Międzynarodowy Turniej Szachowy im. Tadeusza Gniota wszedł w decydującą fazę. Na końcowe zwycięstwo wciąż ma szansę dziesięciu graczy
Zawody rozpoczęły się we wtorek. Na starcie 40 zawodników, wśród nich dwóch arcymistrzów: Marta Zielińska z Legnicy i Władymir Małaniuk z Ukrainy. Ponadto występuje ośmiu mistrzów międzynarodowych, m.in. Klaudiusz Urban, który w polickim turnieju plasował się w ostatnich latach w czołówce i dwóch mistrzów FIDE. O wysokim poziomie sportowym świadczy również fakt, że dziesięciu szachistów legitymuje się rezultatami powyżej 2400 punktów w międzynarodowym rankingu ELO.

Po trzech rundach samodzielne prowadzenie objął Wadim Szyszkin z Ukrainy, ale liczna grupa pościgowa traci tylko pół punktu.

- W każdej chwili Wadim może stracić prowadzenie, więc za wcześnie wskazywać na niego, jako faworyta turnieju - mówi Mieczysław Manik, przewodniczący Nauczycielskiego Klubu Szachowego "Śmiały" Police, który organizuje zawody.

Poza Polakami i Ukraińcami, którzy dotychczas odgrywają największą rolę w turnieju Gniota, występują również szachiści z Niemiec, Łotwy i Szwecji.

Zakończenie zmagań 4 sierpnia.