Przed pierwszoligowymi meczami na Śląsku

Rusza liga piłkarska. Dziś na Śląsku dwa mecze pierwszoligowe. Piłkarze GKS Katowice grają z Lechem Poznań. Na pewno nie zagrają kontuzjowani Maciej Soboń i Wojciech Krauze. - Na pewno powalczymy o zwycięstwo. Kibicom mogę obiecać, że GKS zagra ofensywnie, bez strachu - zapowiada trener Wojciech Borecki. Wczoraj zostali potwierdzeni do gry: Paweł Brożek i Grzegorz Kmiecik, którzy zostali wypożyczeni na rok z Wisły Kraków.

W związku z karą nałożoną na katowicki klub przez PZPN [to efekt niedopilnowania na stadionie porządku po spotkaniu z Legią Warszawa - przyp. red.] kibice podczas meczu z Lechem nie będą mogli zasiąść na popularnym "Blaszoku".

Piłkarze Odry grają z innym rywalem z Wielkopolski - Amicą Wronki. Nie zagra pozyskany z Ruchu Chorzów Marcin Malinowski, który pauzuje za kartki, podobnie zresztą jak Błażej Jankowski. Nadal kontuzjowany jest Piotr Szymiczek. Odra pozyskała w letniej przerwie dwunastu nowych zawodników, kilku z nich zadebiutuje już dzisiaj. Największe szanse mają Marcin Krysiński, Mariusz Muszalik i Piotr Rocki. - Amica jest słabsza niż przed rokiem. Będziemy walczyć o trzy punkty - twierdzi Jan Woś.

Górnik Zabrze gra w sobotę w Płocku. Będzie mógł już zagrać potwierdzony do gry w PZPN napastnik Arkadiusz Aleksander.