Czarne pasy lubelskich karateków

Krzysztof Słoma, Grzegorz Walczak i Dariusz Rycek zdobyli czarne pasy karate kyokushin. Tym samym w Lubelskim Klubie Karate Kyokushin jest już 10 sensei, co stawia lubelski ośrodek w ścisłej polskiej czołówce

Okazją do awansu był odbywający się w Krakowie Europejski Obóz Letni Karate Kyokushin, który prowadzili aktualny mistrz świata Hitoshi Kiyama (3 dan) i sekretarz generalny Światowej Organizacji Kyokushin Katsushito Gorai (5 dan).

Podczas obozu trzej karatecy LKK uzyskali stopnie mistrzowskie (1 dan i czarne pasy). Natomiast 1 kyu, czyli najwyższe stopnie uczniowskie zdobyli Piotr Grabarczyk, Jacek Walczak i Janusz Piekarz.

To nie koniec sukcesów przedstawicieli naszego regionu. Czarny pas uzyskał też Roman Łukaszewski z Krasnegostawu, 1 kyu Mariusz Małys z Zamościa, zaś 2 kyu Paweł Tymczuk z Zamościa.

- Ten obóz był okazją do zapoznania się z najnowszymi trendami w treningu karate i do spotkania najlepszych karateków Polski, Europy i Świata - mówi Izabela Sularz z lubelskiego klubu, była wicemistrzyni Europy i mistrzyni Polski. - Bo oprócz mistrzów z Japonii do Krakowa przyjechali goście z Litwy, Ukrainy, Czech, Niemiec i Austrii.

Sukces w Krakowie poprzedził lipcowy, klubowy obóz w Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie), w którym uczestniczyli zarówno zaawansowani, jak i początkujący lubelscy karatecy.

Sularz przypomina, że do końca sierpnia w klubie przy ul. Głowackiego 35 trwa Letnia Akademia Karate, gdzie bezpłatnie można uczyć się tej sztuki walki. Każdy może jeszcze rozpocząć treningi. We wtorki i czwartki o godz. 18 ćwiczą dzieci do lat 14, a o godz. 19 młodzież i dorośli. Od września wszyscy uczestnicy letniej akademii będą mogli kontynuować naukę w odpowiednich grupach wiekowych i zaawansowania.

LKKK prowadzi też zajęcia z samoobrony, tae bo (fitnes z elementami karate) i aerobik. Codziennie można korzystać także z siłowni.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.