Pyton przyjedzie do Płocka

To już jest pewne. 5 września w Płocku odbędą się Mistrzostwa Świata Par Strong Manów
Informacja na Płock spadła jak grom z jasnego nieba. Bo nikt nie spodziewał się, że po Zmaganiach Miast i Astigmatiku, jeszcze cokolwiek będzie w stanie rozruszać mieszkańców naszego miasta. Tymczasem... - Decydująca była szybka reakcja prezydenta Mirosława Milewskiego i jego zastępcy Piotra Kubery - opowiada Leszek Tomaszewski, producent wykonawczy mistrzostw. - Oni organizatorom zaproponowali najkorzystniejsze warunki. Strasznie się cieszę, że taka impreza odbędzie się właśnie w moim ukochanym Płocku.

Drugim argumentem przemawiającym za stolicą północnego Mazowsza była lokalizacja. Mistrzostwa mają się bowiem odbyć na plaży, u podnóża najpiękniejszego w Polsce Wzgórza Tumskiego. - To ważne dla potrzeb telewizji - mówi Tomaszewski. - Świetnie się to kręci, montuje i pokazuje. Już choćby transmisje ze Zmagań Miast pokazały to dobitnie. Oj, już sam nie mogę się doczekać tych mistrzostw.

W mistrzostwach wystartuje łącznie sześć par, pięć ze świata i jedna z Polski. - Jeszcze nie wiem, kto przyjedzie do Płocka, bo jeszcze trwają eliminacje w poszczególnych krajach - zaznacza Leszek Tomaszewski. - Zestawienie zawodników dostaniemy ze Światowej Federacji Sportów Siłowych. Wtedy wszystko będzie już pewne.

Murowanym członkiem polskiej drużyny będzie dwukrotny Mistrz Świata Mariusz Pudzianowski. Popularny Pyton sam jest w stanie na trybuny przyciągnąć rzesze sympatyków sportów siłowych. A trybuny będą jeszcze większe od tych znanych płocczanom ze Zmagań Miast, bo pomieszczą ponad 2 tys. widzów. W przeciwieństwie jednak do zmagań MŚ, które odbędą się w dwóch blokach, będą biletowane. Ceny jeszcze nie są znane. - Ale chcemy, żeby na każdy blok kibice za drobna kwotę wykupili osobne wejściówki - dodaje Tomaszewski. - Ci, co chcieliby obejrzeć całość, mogliby też kupić specjalny bilet, który byłby tańszy niż dwie osobne wejściówki.

Niezależnie jednak od tego, jak kwestia biletów zostanie rozwiązana, szykuje się świetna zabawa. 5 września to od dziś magiczna data dla siłaczy.