Wyniki Wielkopolan w olimpiadzie młodzieży

Na 110 m przez płotki wygrał Wojciech Jurkowski z Olimpii Poznań, który poprawił rekord Polski juniorów młodszych (13,9 s). Jurkowski wygrał też rywalizację na 400 m ppł. Najlepszy w skoku w dal był jego klubowy kolega Damian Szade (7,25 m). W skoku wzwyż triumfował Michał Szczepański z LKS Orkan Wielkopolska (2,05 m). Wśród trójskoczków zwyciężył Cezary Pierzchała z UKS Technik Jarocin (14,81 m). Brązowe medale zdobywali: Mariusz Gmerek ze Stali Ostrów Wlkp. w biegu na 800 m oraz sztafeta Olimpii Poznań w biegu 4 x 400 m chłopców.

Najlepszą juniorką w siedmioboju była Olimpia Nowak z MUKS Kadet Rawicz. Srebrne medale wywalczyły: Agnieszka Ceglarek z Olimpii Poznań w biegu na dystansie 200 m oraz Agnieszka Cichowlas w skoku w dal. W klasyfikacji klubowej lekkoatletów wygrało Podlasie Białystok przed poznańską Olimpią. Wielkopolska była druga w klasyfikacji klubowej za województwem śląskim.

Piątą lokatę zajęła Wielkopolska w kolarstwie górskim, ale bez sukcesów indywidualnych.

Trzy medale wywalczyli wielkopolscy jeźdźcy. Dwa z nich zdobyła Agata Szymoniak z KJ Hubertus Lusowo (srebrne w skokach i WKKW w konkurencji pony). Brąz przypadł Janowi Kurkowi z Abakusa Kaczyna w WKKW pony. Te i pozostałe wyniki jeźdźców z naszego regionu dały Wielkopolsce drugie miejsce w klasyfikacji województw.

Bez medalu zakończyły rywalizację w Gorzowie Wlkp. piłkarki nożne Medyka Konin. W meczu o trzecie miejsce przegrały 1:5 (1:1) z MUKS Praga Warszawa.

Rywalizacja wioślarzy odbyła się na zalewie Szałe w Kaliszu. Złoty medal wywalczyła dwójka podwójna Posnanii Poznań Piotr Abramczyk i Rafał Fabian. Srebrnymi medalami mogą poszczycić się ich klubowi koledzy w czwórce podwójnej bez sternika oraz dwójka podwójna KW 04 Poznań Sylwia Kalet i Marta Wojtkowiak. Medale brązowe zdobyli: Piotr Abramczyk z Posnanii, Anna Andrzejak z KTW Kalisz i kaliska czwórka ze sternikiem. W klasyfikacji klubowej najwyżej była Posnania (piąte miejsce), a wyniki wszystkich klubów z regionu dały Wielkopolsce trzecie miejsce w klasyfikacji województw.