Sukcesy piłkarskich reprezentacji okręgu w Holandii

Dwa trzecie miejsca zajęły drużyny Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w turnieju o Puchar Holandii

To tradycyjna impreza dla zespołów młodzieżowych rozgrywana na 30 boiskach w miejscowości Almere. W tym roku zagrało 300 zespołów w 12 kategoriach wiekowych. Do Holandii przyjechały m.in. drużyny z USA, Hiszpanii, Holandii, Włoch, Francji, Słowacji, W. Brytanii, Szwecji, Danii.

Nasi reprezentaci zajęli trzecie miejsca w swych kategoriach wiekowych. Trudniejszą drogę do srebrnego pucharu miał zespół Jarosława Nowickiego do lat 13. Musieli zagrać aż 6 meczów w eliminacjach, potem była droga przez ćwierćfinał i półfinał. Ekipa, która kilka tygodni temu zdobyła brązowy medal w mistrzostwach Polski gromiła przeciwników. W sumie strzeliła aż 38 bramek, a straciła tylko jedną (najlepszym strzelcem był Bartosz Kara). Noga powinęła się dopiero w półfinale. Nasz zespół zremisował 0:0 z Rangersami z Liverpoolu (w eliminacjach pokonał tę drużynę 2:0), ale uległ w karnych 3:5. W meczu o trzecie miejsce bez kłopotu pokonał duńską Avartę 4:1 - To prawidłowo wyselekcjonowana drużyna, z której będziemy mieli dalej pociechę - mówi prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Eugeniusz Nowak.

Młodsza reprezentacja pod wodzą Krzysztofa Straszewskiego miała trudniejsze zadanie, bo grała z rywalami o krok starszymi. Poradziła sobie jednak i dopiero w półfinale uległa z najlepszymi w turnieju Hiszpaami z San Sebastian. W spotkaniu o 3. miejsce wygrała 2:1 ze Słowakami.

Wyniki meczów:

Reprezentacja '91: eliminacje: K-PZPN - Avarta Kopenhaga 7:0; K-PZPN - Merchtem 2000 (Belgia) 5:0; K-PZPN - ASC Waterwijk (Holandia) 4:0; K-PZPN - Sydjylland (Dania) 5:0, K-PZPN - Rangers Liverpool 2:0; ćwierćfinał: K-PZPN - Roskilde (Dania) 6:0; półfinał: K-PZPN - Rangers Liverpool 0:0 (karne 3:5); o 3. miejsce KP-ZPN - Avarta Kopenhaga 4:1

Reprezentacja '92: eliminacje: K-PZPN - St. Martin (Francja) 0:1, K-PZPN - TJ Tempus II (Słowacja) 9:0, K-PZPN - Leerheide Bremerhave (Dania) 0:0; półfinał: K-PZPN - Lengokoak San Sebastian 0:4; o 3. miejsce: K-PZPN - TJ Tempus I 2:1