Piast Szczecin wznowił treningi

Większość pierwszoligowego zespołu Piasta rozpoczęła w poniedziałek przygotowania do nowego sezonu
Siatkarki Piasta Szczecin rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu. Nie wszystkie zawodniczki wzięły udział w pierwszych zajęciach

- Brakuje trzech plażowiczek: Agnieszki Gliwy, Kasi Ostrowskiej i Aśki Kuchczyńskiej - wylicza Jerzy Taczała, szkoleniowiec Piasta. - Nie ma też trzech, z którymi pożegnaliśmy się i w najbliższym sezonie będą grały w Chemiku Police [Anna Niżałowska, Agata Furmanek i Joanna Felkel - red.].

Z drużyną szczecińską do rozgrywek ligowych będą przygotowywały się trzy juniorki z Gorzowa Wielkopolskiego, włączono też do składu trzy juniorki Piasta. Na pierwszym treningu stawiły się także reprezentantki Polski juniorek: Kinga Kacprzak i Monika Bryczkowska. Pierwsza nadal przechodzi rekonwalescencję i raczej na początku sezonu trudno się spodziewać, by grała. Druga już niebawem rozstanie się z koleżankami na ponad miesiąc.

- Jadę na zgrupowanie kadry i wszystko wskazuje na to, że wrócę dopiero w połowie września - mówi Bryczkowska.

Z podstawowego składu z ubiegłego roku na pierwszym treningu spotkaliśmy jeszcze Irinę Archangielską, Adę Wychowanek i Marlenę Twaróg. Była też Katarzyna Bury oraz Karolina Kowalska. Do ekipy dołączyła również Aleksandra Pazderska.

- Wszystko wskazuje na to, że będę w zespole drugą rozgrywającą - mówi Ola.

23-letnia siatkarka ma za sobą roczną przerwę w treningach. Już wiosną ub.r. rozpoczęła treningi z Piastem (jeszcze pod okiem Waldemara Kuczewskiego). Potem niestety nie mogła kontynuować kariery.

- Kluby nie doszły do porozumienia w sprawie mojego przejścia, a ja od dwóch lat i tak mieszkam w Szczecinie - mówi Pazderska. - Nie było sensu, żebym jeździła do Koszalina tylko na mecze. Po roku działacze Piasta znów się ze mną skontaktowali, więc mogę rozpocząć przygotowania.

Na razie trener Taczała aplikuje zawodniczkom jedynie lekkie treningi. Od 6 sierpnia zacznie się harówka na całego. Drużyna jedzie bowiem na obóz do Zakopanego, gdzie do 19 sierpnia będzie pracowała głównie nad siłą i wytrzymałością. Nowy sezon ligowy rozpocznie się w połowie września.