Sport w skrócie

SIATKÓWKA PLAŻOWA

Akademia Słońca. W niedzielę rozegrano Drugie Otwarte Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Siatkówce Plażowej Mężczyzn. Wygrała para Konrad Krawczyk - Tomasz Józefowicz, która w finale pokonała 2:0 Arkadiusza Modzelewskiego i Pawła Kolca. W spotkaniu o trzecie miejsce Jakub Wacławski i Aleksander Burzyński wygrali walkowerem z Grzegorzem Czachorowskim i Stefanem Wyszyńskim.

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY

Lekkoatleci walczyli o medale w Zielonej Górze. Z 39-osobowej reprezentacji województwa zachodniopomorskiego najlepiej spisała się 17-letnia Sandra Chukwu (Pomorze Stargard), brązowa medalistka seniorskich mistrzostw Polski. W skoku w dal nie miała konkurencji i po raz kolejny w tym sezonie poprawiła rekord życiowy (o 2 cm), który wynosi teraz 6,35. To czwarty w tym roku rezultat w kraju. Agnieszka Sowińska (Sporting Międzyzdroje) była bezkonkurencyjna na dystansie 400 m, a Anna Urbicka (Iskra Białogard) wygrała konkurs rzutu oszczepem. Srebro w rzucie młotem zdobyła Renata Wensierska (Hermes Gryfino), a jej klubowy kolega Tomasz Weczera w konkursie skoku wzwyż. Na dystansie 1500 m wygrał policzanin Marcin Lewandowski, który na co dzień reprezentuje klub Błękitni Osowa Sień, jednak zdolnym średniodystansowcem zainteresowane są już kluby z naszego regionu, a brąz na 3000 m wywalczyła Sylwia Bień z Barnima Goleniów. W punktacji wojewódzkiej zachodniopomorskie zajęło 10. pozycję. Najwyżej wśród klubów sklasyfikowany został MKL Szczecin (30. miejsce na 191 klubów).

Piłka wodna. Zawodnicy Arkonii Szczecin wywalczyli brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Podczas turnieju w Gorzowie pokonali UKS Bytom 8:0.