Sport w skrócie

FILIP NA MISTRZOSTWACH. Flip Szołowski z Akweduktu MAC Edukacja Kielce zajął 39. miejsce na rozegranych w węgierskiej miejscowości Tiszaujvaros młodzieżowych mistrzostwach Europy w triatlonie. Zawody odbyły się na dystansie olimpijskim - 1500 metrów pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu.

BEZ SUKCESÓW W DRUŻYNIE. Piąta po eliminacjach reprezentacja Polski kadetek (z dwoma zawodniczkami Stelli Kielce Izabelą Rzepecką i Anną Skłodowską w składzie) została sklasyfikowana na ósmym miejscu w rywalizacji drużynowej mistrzostw świata w łucznictwie. W 1/4 finału Polki przegrały 201:230 z czwartymi w końcowej klasyfikacji Włoszkami. Złoty medal zdobyła ekipa Chin. Zawody odbywały się w angielskiej miejscowości Lilleshall.

TUŻ ZA PODIUM. Piłkarze wodni KSZO Ostrowiec zajęli czwarte miejsce w Szczecinie podczas turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorów starszych. Najmłodsza ekipa rozgrywek rozpoczęła zawody od dwóch wysokich porażek z faworyzowaną Słowianką Gorzów - 2:12 i 3:14. W pojedynku o brąz waterpoliści KSZO ulegli minimalnie ŁSTW Łódź 4:5 (1:1, 1:1, 0:1, 2:2). Złoty medal walczyła ekipa gospodarzy - Arkonia, pokonując w finale również 5:4 Słowiankę.

POWTÓRKA SPRZED ROKU. Prowadzony przez Tomasza Krawczyka jacht "CK Kielce" zajął ósme miejsce w zakończonych na jeziorze Niegocin koło Giżycka międzynarodowych mistrzostwach Polski jachtów kabinowych w klasie T2. Przy niewielkim wietrze udało się rozegrać osiem wyścigów. Kielczanie powtórzyli na tych zawodach wynik sprzed roku. Trzy miejsca niżej sklasyfikowany został były sternik "CK Kielce" Łukasz Szrek, pływający z inną kielecką załogą na jachcie "Felicja". Mistrzem Polski w klasie T2 został Grzegorz Banaszczyk na łódce Plastelin.

TURNIEJ TOP SPORTU. Drużyna Siódemki wygrała rozegrany już po raz czwarty na boisku Gimnazjum nr 7 w Kielcach turniej piątek piłkarskich o puchar "Top Sportu". W finale zwycięska ekipa pokonała 6:3 zespół WSU. W meczu o trzecie miejsce MOZ/Viking rozgromił 7:0 Sporting. Królem strzelców turnieju został Paweł Kupidura z WSU, najlepszym bramkarzem wybrano Sławomira Salachnę, a zawodnikiem Roberta Giedyka (obaj Siódemka).

PLEBISCYT RADIA KIELCE. Zdobywca trzech medali na olimpiadzie młodzieży pływak Delfina Połaniec Adrian Styrzyński został sportowcem weekendu w tradycyjnym głosowaniu dziennikarzy Radia Kielce, "Gazety Wyborczej" i "Słowa Ludu". Z tej samej imprezy pochodzi drugie wyróżnienie - drużyną weekendu zostały "złote" łuczniczki Olimpii Suchedniów. W ostatniej kategorii - impreza weekendu - nagrodzona została rozegrana na torze Kielce w Miedzianej Górze kolejna runda wyścigowych samochodowych mistrzostw Polski.