Siatkówka plażowa. Nasz człowiek na World Tour

Częstochowianin Dariusz Parkitny uczestniczył w Swatch FIVB World Tour w Starych Jabłonkach

Turniej na Mazurach z pulą nagród 180 tys. dolarów był jedną z eliminacji Pucharu Świata. Uczestniczyli w nim najlepsi zawodnicy. Parkitny grał w parze z Emilem Siewiorkiem z Dąbrowy Górniczej.

Polska para musiała grać w preeliminacjach. W eliminacjach mogły grać tylko cztery polskie duety, a zgłosiło się siedem. Parkitny z Siewiorkiem w pierwszym meczu zmierzyli się z Patrykiem Foglem i Jarosławem Sobczyńskim. Wygrali po zaciętej walce 2:1, w tym 19:17 w tie-breaku. Mecz ze względu na ulewny deszcz był przerwany.

Wygrana ta zagwarantowała im awans do I rundy eliminacji. Tam Polacy okazali się lepsi od pary łotewskiej Krumins/Sorokins. W ciągu 30 minut zwyciężyli 22:20, 21:14. Niestety już w II rundzie eliminacji ,,Parkiet" ze swym partnerem trafili na silną parę niemiecką Drink/Schneider, której ulegli 0:2 (22:24, 17:21) i odpadli z turnieju.

- Cieszymy się z dwóch naszych zwycięstw - podsumował występ Dariusz Parkitny. - Niemcy okazali się już dla nas za silni, choć przy odrobinie szczęścia mogliśmy wygrać pierwszego seta, a potem mogło być różnie.