Polska - Białoruś 3:0 (0:0) w meczu juniorów

Piłkarze reprezentacji Polski juniorów w drugim meczu kontrolnym ponownie pokonali Białoruś. Tym razem zespół trenera Dariusza Dziekanowskiego wygrał aż 3:0
Reprezentacje do lat 18 Polski i Białorusi wyznaczyły sobie dwa spotkania na stadionach naszego województwa. W piątek w Radzyniu Podlaskim Polacy pokonali przeciwników 1:0 po bramce zdobytej przez Radosława Majewskiego. Drugi mecz został rozegrany wczoraj w Białej Podlaskiej.

Podobnie jak w piątek nasi juniorzy mieli nad rówieśnikami z Białorusi wyraźną przewagę. W pierwszej połowie zawodziła jednak w polskim zespole skuteczność i swojej wyższości nie zdołał on potwierdzić zdobyciem goli. Za to po przerwie gospodarze aż trzy razy umieścili piłkę w bramce rywali po strzałach Dariusza Zjawińskiego, Pawła Pytlarza i Adriana Mierzejewskiego.

Trener Dariusz Dziekanowski przygotowuje reprezentację juniorów do pierwszego turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy U18. Na przełomie września i października zostanie on rozegrany na Ukrainie. Polacy zmierzą się w nim z gospodarzami, Mołdawią i Szwajcarią. Awans do dalszych eliminacji zapewni zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc.