Sparingi Dolnoślązaków

PIŁKA NOŻNA. Śląsk w dalszym ciągu próbuje pozbyć się zakazu dokonywania transferów. Wydaje się, że w tej chwili wszystko zależy od rozmów z Krzysztofem Pyskatym. Górnik Polkowice czeka na ruchy kadrowe Zagłębia Lubin
KP Brzeg Dolny - Śląsk Wrocław 1:1 (0:1)

Nadal nie wiadomo, czy Śląsk pozbędzie się zakazu dokonywania transferów. Aby tak się stało, wrocławski klub musi dojść do porozumienia z graczami, którym jest winny pieniądze - Sławomirem Nazarukiem, Krzysztofem Pyskatym, Dariuszem Filipczakiem i Jackiem Maciorowskim. Dwóm ostatnim Śląsk zaproponował grę we Wrocławiu. Nowe umowy z tymi zawodnikami przewidywałyby także załatwienie starych spraw, w tym zadłużenia. Gracze wstępnie wyrazili chęć na takie rozwiązanie. Pieniądze, jakie jest winien Śląsk Nazarukowi, nie są wielkie (kilkanaście tysięcy). Największym więc problemem jest dług Pyskatego. Jest to ponad sto tysięcy. Czy jest szansa, aby Śląsk doszedł do porozumienia z zawodnikiem? - Nie chcę na razie na ten temat się wypowiadać - krótko ucina Pyskaty.

- To są świeże tematy. Powiem tylko tyle, że rozmawiamy. Potrzebne są mi jeszcze dwa trzy dni. Wydaje mi się, że jesteśmy na dobrej drodze - wyjaśnia Zbigniew Słobodzian, kierownik Śląska.

Sprawa powinna się więc rozstrzygnąć w ciągu najbliższych dni. - We wtorek już bym chciał wiedzieć, gdzie będę grał. Fajnie byłoby wrócić do Wrocławia. Ale to już nie tylko ode mnie zależy - komentuje sytuację Dariusz Filipczak.

Bramki: Romaniuk (55) - dla KP; Kasprzycki (25) - dla Śląska.

Śląsk: Osiński (46. Dąbrowski) - Szczot, Dorobek, Lis, Rudolf - Kasprzycki, Rosiński, Lipiński, Samiec - Struzik (61. Hajdamowicz), Hajdamowicz (46. G. Wróbel).

Górnik Polkowice - Polar Wrocław 0:0

Poza Gancarczykiem wszyscy zawodnicy, których wystawił Wiesław Wojno w meczu z Polarem, mają podpisane kontrakty z klubem z Polkowic i w nadchodzącym sezonie będą bronili barw Górnika. Do tego należy jeszcze dodać Gorząda, który z powodu kontuzji nie mógł wystąpić. Nie oznacza to jednak, że Górnik nie pozyska jeszcze kogoś nowego. - Czekamy na to, co się wydarzy w Zagłębiu w poniedziałek. Interesował nas Kalinowski, ale zagrał w Zagłębiu w ostatnim sparingu, a więc chyba nie będą chcieli się go pozbywać. Chcielibyśmy jeszcze pozyskać napastnika i pomocnika - wyjaśnia trener Górnika Wiesław Wojno.

Górnik: Kopaniecki - Lamberski, Adamski, Smoliński, Malawski, Górski, Adamczuk, Rogóż, Gancarczyk, Kazimierczak, Moskal. W drugiej połowie zagrali: Jeziorny, Szymański, Majewski, Wacławczyk.

Polar: Hryńczuk - Lis, Gajowy, Boldt, Imianowski - Budka, Augustyniak, Hirsz, Ogórek - Piątkowski, Kołodziej. Po przerwie zagrali: Buchla, Bobik, Bielski, Kalinowski, Anioł, Ilków.

KP Brzeg Dolny - Inkopax Kąty Wr. 1:2 (1:0)

Bramki: Romaniuk - dla KP; Jaworski, Pędzich - dla Inkopaksu.

Miedź Legnica - Obra Kościan 2:0 (1:0)

Bramki: Dymkowski, Kupis.