Pięć medali kajakarzy regionu w ME młodzieżowców i juniorów

Podwójnym wicemistrzem kontynentu juniorów został na poznańskiej Malcie Mariusz Kujawski z Włókniarza Chełmża, a brąz dołożyła Daria Polakowska (Nadwiślanin/Wera Chełmno).Podwójną mistrzynią kontynentu do lat 23 - Beata Mikołajczyk (Łączność Bydgoszcz)

Kujawski był faworytem do podium w polskiej ekipie do lat 21 i nie zawiódł. W sobotę na 1000 m popłynął po srebro w kajakowej dwójce na dystansie 1000 m. Wspólnie z Marcinem Nickowskim (Piast Człuchów) zajął drugie miejsce w finale z czasem 3.16,684 min. Złoto z Węgrami przegrali o niespełna półtorej sekundy. Wczoraj Kujawski powtórzył sukces na dystansie o połowę krótszym,a w inej konkurencji - czwórce, gdzie za partnerów miał ponownie Nickowskiego oraz Roberta Krawca i Karola Rogozińskiego. Tym razem do triumfujących Niemców polski kajak stracił tylko 0,378 s. (czas 1.23,143).

A na otwarcie wczorajszych finałów po brąz na 500 popłynęła czwórka kajakarek, gdzie wiosłowała Polakowska wraz z Eweliną Wojnarowską, Anną Gralą i Edytą Dzieniszewską. Miały wynik 1.37,757. Uległy tylko Niemkom (o 2,1 s) i Rosjankom (o 1,35 s). Dzień wcześniej Polakowska była jeszcze piąta w dwójce na 1000 m wspólnie z Wojnarowską 3.44,466 (1,5 s od brązu).

Z regionu błysnęła jeszcze jedyna startująca wśród młodzieżowców (do lat 23) Beata Mikołajczyk. Kajakarka bydgoskiej Łączności wywalczyła dwa tytuły mistrzowskie w jedynkach na 500 i 1000 m.