Podlascy lekkoatleci w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Ponad 40 lekkoatletów z dziesięciu klubów reprezentuje Podlasie na trwającej od piątku w Zielonej Górze Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
Od czterech lat młodzi lekkoatleci Podlasia Białystok nie mają sobie równych podczas klasyfikacji klubowej OOM. - Również w tym roku chcielibyśmy wygrać drużynowo te zawody - mówi Tomasz Dąbrowski, szkoleniowiec Podlasia. - Przywieźliśmy sporo naszych reprezentantów, kilka medali powinniśmy zdobyć. Ale czy to wystarczy do zwycięstwa?

Jednym z faworytów do złota w pchnięciu kulą oraz rzucie dyskiem jest Piotr Radziwon z Podlasia. We wczorajszych eliminacjach w pchnięciu kulą uzyskał najlepszy wynik w swojej grupie. Wśród dyskoboli za rywala będzie miał kolegę klubowego Przemysława Czajkowskiego, którego rekord życiowy (52,50 m) jest tylko o pół metra gorszy od Radziwona. O medale powalczą również białostockie sztafety dziewcząt 4x100 m oraz 4x400 m. Za to główną kandydatką do złota w skoku wzwyż jest Urszula Domel z Hańczy Suwałki, która na mistrzostwach Polski juniorów z wynikiem 1,78 m wywalczyła srebrny medal.