Dwóch Wielkopolan w finale IMP na żużlu

Damian Baliński z Unii Leszno oraz Tomasz Jędrzejak z KM Ostrów Wlkp. wystąpią w finale mistrzostw Polski seniorów. Pozostali Wielkopolanie zawiedli

Czterech leszczynian oraz trzej zawodnicy KM Intar Ostrów Wlkp. startowało w czwartek w półfinałach Indywidualnych Mistrzostw Polski. Z występu w Krośnie zrezygnował Krzysztof Kasprzak z Unii Leszno, który w środę startował w Anglii (zdobył 8 pkt dla Poole Pirates w wygranym 53:40 meczu z Peterborough), a w sobotę wystąpi w szwedzkiej Vetlandzie w półfinale Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów.

W Łodzi, gdzie startowało trzech reprezentantów Unii, odpadł Łukasz Jankowski (zdobył tylko 1 pkt, aż trzy razy nie ukończył wyścigu z powodu awarii motocykla i zajął ostatnie miejsce). Jacek Rempała po rozegraniu pięciu serii wyścigów miał na koncie 8 pkt i startował w biegu dodatkowym o zajęcie 8. miejsca. W pojedynku z Piotrem Świstem (ZKŻ Zielona Góra) i Tomaszem Gapińskim przewrócił się i ostatecznie zajął w zawodach 10. miejsce (awansowała czołowa ósemka). Damian Baliński był szósty (10 pkt) i zakwalifikował się do finału IMP (15 sierpnia w Częstochowie).

W Krośnie startowali Rafał Dobrucki (Unia) oraz Tomasz Jędrzejak, Piotr Dym i Artur Pietrzyk z KM Intar Ostrów Wlkp. Premiowane awansem 7. miejsce zajął Jędrzejak - ubiegłoroczny brązowy medalista IMP. Dobrucki będzie w finale rezerwowym po tym, jak przegrał wyścig dodatkowy o 8. miejsce z Maciejem Kuciapą (Stal Rzeszów).