Sparing beniaminków

Lewart Lubartów przegrał z Radomiakiem 0:1 w meczu kontrolnym rozegranym w Białej Podlaskiej

Było to spotkanie dwóch beniaminków - Lewartu, który po rocznej przerwie powrócił do III ligi oraz Radomiaka występującego od nowego sezonu na zapleczu ekstraklasy.

W pierwszej połowie znakomitej okazji do objęcia prowadzenia nie wykorzystali radomianie, którzy egzekwowali rzut kary. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Marcin Rosłaniec, ale nie trafił w bramkę. Drużyna z Lubartowa odpowiedziała groźnym strzałem Grzegorza Klepacza, po którym sporo problemów z obroną miał Krzysztof Pyskaty.

Decydującą o losach meczu bramkę zdobył w drugiej połowie z rzutu wolnego Jacek Kacprzak. Radomiak mógł wygrać wyżej, ale piłka po strzale jednego z piłkarzy tego zespołu wylądowała na poprzeczce.

W zespole Lewartu prowadzonym przez trenera Arkadiusza Smolarza testowano dwóch młodzieżowców - Tomasza Kaczorowskiego (Victorii Parczew) i Łukasza Maciejewskiego (SMS Szamotuły).

Radomiak 1 (0)

Lewart Lubartów 0

SKŁAD LEWARTU

Baran - Wojciechowski, Bednaruk, Mitura, Jarocki, Kaczorowski, Brzozowski, Kuchta, Klepacz, Szajkowski, Bordzoł. W II połowie zagrali: Wójcik, Boguszewski, Nogal, Maciejewski.