Sparingi Dolnoślązaków

PIŁKA NOŻNA. Śląsk wygrał miniturniej rozegrany w Gutowie Małym. Wrocławianie pokonali Pogoń Szczecin i Widzew Łódź
Mecze w miniturnieju trwały po 45 minut. Mimo ogromnego upału były toczone w dobrym tempie i mogły się podobać. Podopieczni Grzegorza Kowalskiego dobrze zaprezentowali się zwłaszcza w pojedynkach z Pogonią i Widzewem, chociaż oba zespoły nie zagrały w pełnych składach. Wrocławianie grali mądrze w środku pola i nie dopuszczali rywali do własnej bramki, wyczekując na błędy przeciwników. - Wyniki jak wyniki. W sumie nie są one teraz najważniejsze. Takie sparingi jak z Pogonią czy Widzewem są dla nas przede wszystkim bardzo pożyteczne dlatego, że możemy się sprawdzić na tle silnych rywali. To powinno procentować później w lidze - komentował po zakończeniu turnieju Zbigniew Słobodzian, kierownik Śląska.

W ciągu najbliższych dni powinna wyjaśnić się sprawa gry w Śląsku Dariusza Filipczaka i Jacka Maciorowskiego. Przypomnijmy, że porozumienie się z tymi zawodnikami jest w tej chwili jednym z warunków, aby wrocławskiemu klubowi zniesiono zakaz dokonywania transferów. - Powoli to prostujemy. Nie mówię, że wszystko jest na tak, ale posuwa się to do przodu. Mamy jeszcze czas - komentuje Zbigniew Słobodzian. W podobnym tonie wypowiada się Dariusz Filipczak: - W ciągu najbliższych dni powinno się wyjaśnić, czy dojdziemy do porozumienia, aby było to korzystne i dla klubu, i dla mnie. Miło byłoby powrócić na Oporowską i ponownie zagrać w Śląsku.

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 2:0

Bramki: Ignasiak.

Śląsk: Janukiewicz - Szczot, Kosztowniak, Lis, Rudolf, Małecki, Ignasiak, Szewczyk, Ulatowski, Ostrowski, Kowalczyk.

Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 1:0

Bramka: Wielgus.

Śląsk: Jaroszewski - Lipiński, Dorobek, Samiec, Szymański, Grabowski, Kasprzycki, Wielgus, Rosiński, Wołczek, Hajdamowicz (25. G. Wróbel).

Śląsk Wrocław - Mazowsze Grójec 3:1

Bramki: Wielgus, Kowalczyk, Kasprzycki.

Śląsk: Janukiewicz - Szczot, Kosztowniak, Lis, Rudolf, Małecki, Ignasiak, Szewczyk, Ulatowski, Ostrowski, Kowalczyk. Po 20 minutach na boisku pojawili się: Jaroszewski, Lipiński, Dorobek, Samiec, Szymański, Grabowski, Kasprzycki, Wielgus, Rosiński, Wołczek, G. Wróbel.

W pozostałych turniejowych meczach Widzew - Mazowsze 1:1, Pogoń - Mazowsze 1:0, Widzew - Pogoń 0:2. Końcowa klasyfikacja: 1. Śląsk, 2. Pogoń, 3. Mazowsze, 4. Widzew.

Inne sparingi:

Górnik Polkowice - Odra Opole 2:1 (0:0). Bramki: Jeziorny (52), Adamski (75) - dla Górnika.

Górnik: Kopaniecki - Cielewicz, Adamski, Smoliński, Rogóż, Lamberski, Górski, Wacławczyk, Moskal, Burda, Malawski. W drugiej połowie zagrali: Szymański, Jeziorny, Gancarczyk.

KP Brzeg Dolny - Polar Wrocław 0:4 (0:1). Bramki: Augustyniak (15), Anioł (62), Bielski (82), Lis (86).