Piłka nożna. Spotkanie rocznicowe na Rakowie

W tym roku mija dziesięć lat od chwili, kiedy piłkarze Rakowa wygrali rywalizację w II lidze i dołączyli do grona najlepszych zespołów w Polsce. Z tej okazji na stadionie Rakowa odbędzie się mecz z udziałem głównych bohaterów sezonu 1993/1994 i obecnych piłkarzy klubu. Okolicznościową imprezę, którą organizują zawodnicy, trenerzy, kibice i działacze Rakowa, zaplanowano na 1 sierpnia.
Zanim jednak dojdzie do głównego punktu jubileuszu, do walki o Puchar Prezesa KS Raków w I Ogólnopolskim Turnieju Trampkarzy Młodszych z rocznika 1994 przystąpią: Legia Warszawa, Ruch Chorzów, Kolporter Kielce, Wisła Kraków, Rozwój Katowice i Raków. Turniej rozgrywany będzie w godz 9-14.

Po zakończeniu rywalizacji trampkarzy o godz. 16 rozpocznie się wspomniany mecz jubileuszowy. Organizatorzy zapowiadają także wyjątkowe niespodzianki i dodatkowe atrakcje dla widzów.

Kibice, którzy wybiorą na stadion, będą mieli okazję zobaczyć bohaterów z tamtych lat, przedew szystkim tych, którzy wywalczyli awans: Jana Spychalskiego, Zbigniewa Sieję, Andrzeja Dziedzica, Sławomira Palcza, Waldemara Żebrowskiego, Roberta Załęckiego, Andrzeja Wróblewskiego, Witolda Gwiździela, Piotra Bańskiego, Arkadiusza Gaika, Sławomira Bartłomiejczyka, Grzegorza Cyrulińskiego, Grzegorza Skwarę, Roberta Mroza, Wojciecha Szymczyka, Sebastiana Synoradzkiego, Pawła Konieczko, Krzysztofa Stępnia, Andrzeja Pawłowskiego, Bartłomieja Wilka, Tomasza Zajączkowskiego, Sebastiana Kotyla, Janusza Bodziacha, Pawła Skrzypka, Marka Matuszka, Daniela Kosmela oraz Marka Pawlaka. Pojawią się także trenerzy i działacze: Zbigniew Dobosz, Henryk Turek, Tadeusz Magiera, Dariusz Supernak, Wacław Korczak, Jan Basiński, Gothard Kokott. Zabraknie niestety Jacka Magiery i Tomasza Kiełbowicza. W ostatniej chwili przełożony termin ligowego meczu Legii Warszawa i obaj nie dotrą do Częstochowy.