Turniej el. Pucharu UEFA kobiet

Meczem z walijskim zespołem Cardiff City piłkarki nożne AZS Wrocław rozpoczynają dziś we Wrocławiu walkę w turnieju eliminacyjnym Pucharu UEFA
To już czwarty kolejny występ wrocławskiego zespołu w kobiecej Lidze Mistrzów. Jeszcze nigdy nie udało się przejść pierwszej fazy, ale tym razem szansa jest zdecydowanie największa, bo też turniej eliminacyjny po raz drugi zostanie rozegrany we Wrocławiu. Oprócz mistrzyń Polski i zespołu z Walii zagrają w nim również zespoły z Wysp Owczych (KI Klaksvik) oraz Ukrainy (Metallist Charków). I właśnie Ukrainki są faworytkami, pozostałe drużyny są niżej notowane od AZS-u. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w sobotę, gdy AZS zagra z Mellistem, powinien zostać rozegrany mecz o awans (do kolejnej fazy przepustkę otrzyma bowiem tylko zwycięzca turnieju).

- Na razie jednak najważniejszy dla nas jest mecz z Walijkami i w ten sposób będę nastawiał dziewczyny. Jeżeli wygramy, wówczas zaczniemy myśleć o kolejnym przeciwniku - mówi Wojciech Basiuk, trener wrocławskiego zespołu. - Dobrze jednak, że w ten sposób mamy ułożony terminarz. Przed dwoma laty, gdy turniej również był rozgrywany we Wrocławiu, zespół w pierwszym meczu zagrał z faworytem, spalił się i później już nie poszło. Mam nadzieję, że teraz wszystko potoczy się inaczej, a sobotnie spotkanie będzie ukoronowaniem zawodów.

Cały wrocławski zespół zakwaterowany został w domu studenckim Spartakus. Nie ma poważniejszych kontuzji, a jedyny problem to brak drugiej bramkarki. Dotychczasowa pierwsza golkiperka Marta Gaweł zdecydowała się bowiem kontynuować karierę w Słowenii, a że uczyniła to dość późno, AZS-owi zabrakło czasu na zatrudnienie nowej zawodniczki na jej pozycję. Były próby sprowadzenia bramkarki z Niemiec (powinna zagrać ewentualnie w drugiej rundzie), ale ostatecznie zmienniczką Mileny Siwińskiej będzie Kamila Kościelniak, zawodniczka z pola, która jednak kiedyś grała w bramce w piłce ręcznej.

Pierwsze spotkanie wrocławianki rozegrają dziś przy sztucznym świetle na Stadionie Olimpijskim, dlatego też wczoraj o godz. 20 miały specjalny trening. Wstęp na wszystkie mecze bezpłatny.

PROGRAM TURNIEJU

Wtorek (20 lipca)

godz. 16 - Stadion Olimpijski: Metallist Charków - KI Klaksvik

godz. 20 - Stadion Olimpijski: AZS Wrocław - Cardiff City

Czwartek (22 lipca)

godz. 17 - Stadion Olimpijski: Metallist - Cardiff City

godz. 17 - stadion AZS: AZS Wrocław - KI Klaksvik

Sobota (24 lipca)

godz. 17 - Stadion Olimpijski: Cardiff City - KI Klaksvik

godz. 17 - stadion AZS: AZS Wrocław - Metallist