Motor Lublin - Tomasovia Tomaszów Lubelski 1:0 (0:0)

W Lublinie spotkały się zespoły, które w minionym sezonie występowały razem w III lidze. Motor Lublin pokonał 1:0 zdegradowaną Tomasovię Tomaszów Lubelski

Po efektownym zwycięstwie odniesionym kilka dni wcześniej w Zamościu nad Hetmanem Motor wygrał kolejny sprawdzian. Tym razem nieznacznie pokonał Tomasovię. Rywale wyznaczyli sobie spotkanie sparingowe na stadionie przy ulicy Rusałka. Obie drużyny zaprezentowały się, jak na tę fazę przygotowań do nowego sezonu, całkiem dobrze. Stworzyły, zwłaszcza przed przerwą, sporo sytuacji pod obiema bramkami, z których mogły pokusić się o trafienia. Gorzej było natomiast ze skutecznością, w rezultacie w meczu padł tylko jeden gol.

W pierwszej części spotkania więcej groźnych sytuacji wypracowali sobie piłkarze Tomasovii. Już w pierwszych minutach gry meczu goście mogli objąć prowadzenie, ale Kamil Dróździel zakończył akcję niecelnym strzałem głową. Ten sam zawodnik blisko pół godziny później w dogodnej pozycji nie zdołał pokonać bramkarza Motoru Jacka Dudkiewicza, a 10 min później sytuacji sam na sam nie wykorzystał Tomasz Leszczyński.

Dobre okazje dla Motoru mieli Piotr Wójcik i Kamil Stachyra.

Po przerwie lublinianie zagrali w zupełnie innym składzie, w Tomasovii zaszły tylko dwie zmiany. Do gry Motoru wiele ożywienia wniósł Paweł Zajączkowski, który najczęściej zagrażał bramce gości, jego w głównej mierze zasługą było zdobycie jedynego gola meczu. W 67. min po wykonywanym przez Zajączkowskiego rzucie wolnym piłka trafiła w poprzeczkę bramki Tomasovii, dopadł do niej Tomasz Lenart (sprawdzany przez trenera Jerzego Krawczyka młodzieżowiec) i umieścił ją w siatce.

MOTOR LUBLIN 1 (0)

TOMASOVIA TOMASZÓW LUB. 0

BRAMKA

Motor - Lenart 67.

Motor w I połowie: Dudkiewicz - Maciejewski, Kucharski, Jaroszyński, Szynkaruk - Syroka, Golisz, Maziarz, Wójcik - Popławski, Stachyra; w II połowie: Rachowski - Czępiński, Ryczek, Ptaszyński, Żmuda - Kubiak, Chmura, Benidor, Zajączkowski - Koczon, Lenart.

Tomasovia: Waśkiewicz (31 J. Krawczyk, 65 Bartoszczyk) - Bilewicz, Wachowicz, W. Krawczyk, Korzeń - Żurawski, Leszczyński, Gęśla, Dróździel - Głuszko (46 Zatorski), P. Gozdek (55 Puchalski).