Zwycięstwo Białobrzeskiej i Kuchczyńskiej w Łebie

SIATKÓWKA PLAŻOWA. Mistrzynie Polski sprzed roku znowu wygrywają. Anna Białobrzeska i Joanna Kuchczyńska zwyciężyły w trzecim turnieju Simplus Cup.

Finał zawodów rozegranych na plaży w Łebie był końcem tegorocznej nadmorskiej dominacji duetu Magda Michoń - Dorota Wojtczak (wygrały w Sopocie i Krynicy Morskiej). "Siwa" i "Kucharz" reprezentujące gminę Rewal w najważniejszym meczu turnieju pokonały parę z Dąbrowy Górniczej 2:0 (23:21, 21:16). Był to drugi wspólnie zagrany turniej szczecinianek. Wcześniej Białobrzeska występowała w parze z Agatą Furmanek, gdyż Kuchczyńską kontuzja wyłączyła z gry na miesiąc.

- Już właściwie nie pamiętam, że był jakiś uraz - mówi "Kucharz". - Tylko gdy trzeba przykucnąć, bo jest trudna do odbioru piłka, odzywa się lekki ból. Ale nie jest to wielki kłopot.

Przed tygodniem najlepsza para ubiegłorocznego finału narzekała na brak zgrania i ogrania na piasku.

- Przez tydzień codziennie trenowałyśmy w Pucku, by się lepiej zrozumieć. I są efekty - mówi Kuchczyńska. - Ale to jeszcze nie jest ta forma, jaką miałyśmy rok temu. Stać nas na więcej.

Punkty zdobyte w Łebie sprawią, że za tydzień w Niechorzu szczecinianki już nie będą musiały grać w eliminacjach. W ostatnich zawodach cyklu Simplus Cup poza naszym województwem piąte miejsce zajęły reprezentujące RT Trans Szczecin Agnieszka Gliwa z Magdaleną Kwaśniewicz, ósma była Julia Jurczyk (Stargard) grająca z Martyną Wardak (Września)