Krzosek bez minimum

Lekkoatleta RTL ZTE Radom Grzegorz Krzosek zwyciężył w Białogardzie w biegu na 800 m, ale do wypełnienia minimum olimpijskiego zabrakło biegaczowi 0:27 sek
To niestety kolejna nieudana próba radomskiego lekkoatlety. Krzosek nie traci jednak nadziei. Podopieczny Leszka Trzosa wypełnił już dawno minimum B wyznaczone przez IAAF. Szkoleniowiec zamierza więc skierować pisma do Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i Polskiego Komitetu Olimpijskiego z prośbą o uwzględnienie radomianina w ekipie olimpijskiej.

Bieg w Białogardzie toczył się w dobrym tempie. Jeszcze na ostatnim wirażu wydawało się, że lekkoatleta uzyska wyznaczony czas. Znaczna w tym była zasługa prowadzących na zmianę dystans - Mariusza Walczaka z Gryfa Wejherowo oraz walczącego o kwalifikację olimpijską - Mirosława Formelę (Sporting Międzyzdroje). Krzosek uzyskał czas 1:46.27 min, podczas gdy minimum olimpijskie wynosi 1:46.00. Formela, drugi na mecie ukończył bieg z rezultatem 1:46.47 min.

Ewentualna decyzja o włączeniu Krzoska do składu ekipy olimpijskiej może zapaść już dziś. Do wtorku bowiem PKOl. musi ogłosić skład reprezentacji Polski na IO w Atenach.