Wzmocnienia w GCB/Adrianie/GP

Nazywa się Iljana Goczewa. Pochodzi z Bułgarii i będzie nową środkową bydgoskiego GCB/Adriana/GP
- To kropka nad "i", jeśli chodzi o nasze tegoroczne wzmocnienia. Goczewa, która gra jako środkowa bloku ma być filarem, na którym oprze się zespół - mówi wiceprezes bydgoskiego klubu Waldemar Sagan.

Nowy filar naszej drużyny ma 188 centymetrów wzrostu i 28 lat. To najbardziej znana siatkarka z zagranicy, jaka trafiła do Bydgoszczy - Chciałem, by grała u nas już w poprzednim sezonie. Wtedy wybrała Penelinios Ateny. W tym roku udało się namówić Goczewą do występów u nas - tłumaczy Sagan.

Goczewa to jedna z podstawowych, obok Antoniny Zetowej, siatkarek reprezentacji Bułgarii, jednej z czołowych drużyn w Europie. To druga nowa środkowa w GCB/Adrianie/Gazecie Pomorskiej. Wcześniej klub podpisał kontrakt z Iriną Bajdjuk - Po analizie występów naszego zespołu doszliśmy do wniosku, że najbardziej potrzeba nam dobrej blokującej. Sądzę, że w nowym sezonie zespół będzie mocniejszy i włączy się do walki o medale - mówi Sagan.

Goczewa grała w ostatnich mistrzostwach świata w Niemczech. Z Penelionios Ateny zdobyła wicemistrzostwo Grecji.

Z ekipy GCB/Adriany/GP ubyły dwie siatkarki: Jolanta Tobiś (AZS Białystok) i Bułgarka Emilia Serafimowa. Szóstka z Goczewą i Bajdjuk na środku siatki oraz Ewą Kowalkowską, Karoliną Ciaszkiewicz, Joanną Jagodzińską i libero Dominiką Leśniewicz to rzeczywiście mocniejszy zestaw zawodniczek. O miejsce w wyjściowym składzie walczą jeszcze m.in. Aleksandra Liniarska, Katarzyna Mróz, Marzena Wilczyńska.

Bydgoskie siatkarki, pod wodzą nowego trenera Piotra Makowskiego, zaczynają w poniedziałek, w hali Astorii przygotowania do sezonu. Goczewa dołączy do zespołu w sierpniu. - Będziemy mieli czas, żeby zobaczyć, jakie są możliwości Bułgarki - mówi Sagan.