Sparingi piłkarskich drużyn z regionu

Piłkarze TKP w pierwszym sparingu pod wodzą nowego trenera Piotra Rzepki strzelili Obrze Kościan aż cztery bramki. Świetnie w sparingu z Wisłą Płock spisali się II-ligowcy z Włocławka.

Torunianie już po siedmiu minutach prowadzili w Błażejewku po akcji Jarosława Maćkiewicza. Przed przerwą trafił jeszcze Mateusz Dobek oraz debiutant z ciechocińskiego Zdroju Dawid Nowak, który znakomicie wprowadził się do zespołu TKP. Po zmianie stron Rzepka wprowadził na boisko nowy skład, w którym występowali głównie gracze dopiero testowani. Dublerom jednak nie udało się ani razu trafić do siatki, natomiast bramkarz Grzegorz Sobiech musiał wyjmować piłkę z bramki.

Kujawiak/Hydrobudowa po raz drugi spotkał się z drużyną z ekstraklasy i ponownie potwierdził już teraz bardzo dobrą dyspozycję. Podobnie jak w meczu z Pogonią Szczecin włocławianie objęli prowadzenie. Występująca w najsilniejszym zestawieniu - z byłymi kadrowiczami Jakubem Wierzchowskim, Dariuszem Gęsiorem, Pawłem Sobczakiem - i obecnym reprezentantem Wahanem Geworgianem Wisła przegrywała już nawet 1:3. Gospodarze zdołali dopiero wyrównać dopiero w ostatnim kwadransie gry, gdy ekipa Czesława Jakołcewicza występowała w głównie rezerwowym zestawieniu. Dwa błędy popełnił wtedy Mariusz Luncik, który zaczyna przegrywać rywalizację w bramce Kujawiaka/Hydrobudowy z młodym Jakubem Skrzypcem pozyskanym przez włocławian w letniej przerwie.

TKP - OBRA 4:2 (4:1)

Bramki dla TKP: J. Maćkiewicz (7.), Nowak (24.), Dobek (37.), Maziarz (42.)

TKP: Kryszak - D. Maćkiewicz, Melnicki, Świderek, Malczuk - Hanczewski, Maziarz, Urbański, Dobek - J. Maćkiewicz, Nowak; po przerwie grali: Sobiech - Gęsicki, Sulecki, Szustecki, Wróbel - Kryszak, Buchalski, Szutkowski, Detlaff - Kukowski, Drwięga

WISŁA PŁOCK - KUJAWIAK/HYDROBUDOWA 3:3 (1:2)

Bramki: 0:1 Duda (6. - sam.), 1:1 Sobczak (34.), 1:2 Abbot (59.), 1:3 Abbot (64. rz. k.), 2:3 Kazimierczak (74.), 3:3 Sobczak (76.)

Kujawiak/Hydrobudowa: Skrzypiec (46. Luncik) - Gaca (64. Mądry), Klepczarek I (46. Turkowski), Mrvljević, Klepczarek II (62. Soska)- Białek, Trzeciakiewicz (46. Grube), Abbot, Remień (46. Belas) - Klatt, Grzelak

Wisła: Wierzchowski - Gęsior, Duda, Wasilewski, Janus - Romuzga, Djikija, Geworgian, Kazimierczak - Grudzień, Sobczak